Aleš Mušič
Aleš Mušič je znižal na 3:2, a preobrata Olimpiji ni uspelo narediti. Foto: Aleš Fevžer

Zmaji so v tej sezoni za varovance nekdanjega trenerja Ljubljančanov Hannuja Järvenpääja kar neugoden nasprotnik, saj so jih premagali že dvakrat. Na prvi tekmi v Tivoliju je bilo 4:1, v Beljaku pa na zadnji 3:6. Vmes so Beljačani pred domačimi gledalci Ljubljančane ugnali s 3:2. Zadnji medsebojni obračun je bil sicer že konec oktobra. Tekma bi sicer morala biti del dogajanja na Trgu republike, a so jo zaradi napovedanega slabega in pretoplega vremena prestavili v dvorano.

Gostje so bili sicer skozi vso tekmo boljši nasprotniki in so si priigrali več zrelih priložnosti. Razmerje strelov je bilo v vseh tretjinah v korist Beljačanov. Po hitrem vodstvu orlov, ki so povedli v peti minuti, ko je odbito ploščico po strelu Benjamina Petrika v mrežo pospravil Eric Hunter, so še po dobri polovici prve tretjine gostitelji izenačili. Z razdalje je tik po izteku kazni Gerhardu Unterluggauerju zapretil Matic Podlipnik, pred vrati je smer ploščka spremenil Hunter Bishop. Vratarja sta z dobrimi posredovanji poskrbela, da je izid ostal izenačen.

V drugi tretjini so gostujoči hokejisti povišali prednost. V 28. minuti se je med strelce vpisal Petrik, ki je bil podajalec pri vodilnem golu Beljaka. V zadnji tretjini so zmaji neuspešno lovili izenačenje, saj je v 43. minuti Unterluggauer ob številčni premoči na ledu zadel za občutnejšo prednost Beljaka. Hunter Bishop je ob prvi nevarni akciji Olimpije v tej tretjini plošček poslal v mrežo, a obenem tudi vratarja Jeana Philippa Lamoureuxa in zadetek je bil razveljavljen. Žarek upanja je vlil zadetek Aleša Mušiča. Kapetan je v 57. minuti ploščico v mrežo preusmeril po strelu Podlipnika z modre črte. Toda konec upanja je bilo po nespretni napaki Anžeta Ropreta, ki je kar prepustil plošček Darrenu Haydarju, ta pa je zadel prazno mrežo.