John Hughes je bil še enkrat več najkoristnejši igralec na tekmi Lige Ebel. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Scott Hotham
Scott Hotham je sedem minut pred koncem zatresel prazno mrežo in zadel za končnih 4:0. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Michal Fikrt
Michal Fikrt je v prvi tretjini v Salzubrgu kar štirikrat plošček pobral iz svoje mreže. Foto: Iztok Novak
Miha Brus
Miha Brus je v Salzburgu dvakrat zadel v polno, kar pa je bilo občutno premalo za zmago. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Dunajčani so tradicionalno zelo neugoden nasprotnik ljubljanskih zmajev v Tivoliju, v preteklosti so večkrat osvojili domovanje Olimpije, tokrat pa so vknjižili najhujši poraz v Ljubljani v Ligi Ebel. Drugi slovenski predstavnik, Acroni Jesenice, je bil v precej okrnjeni zasedbi nemočen v Salzburgu, kjer so 'rdeči biki' prerešetali mreži Michala Fikrta in Gašperja Krošlja. Za železarje je dva zadetka dosegel Miha Brus.

Povprečna igra v prvih 20 minutah
V prvi tretjini je bila 3.000-glava množica priča precej povprečni predstavi obeh ekip, videla je zgolj tri resnejše priložnosti. Najlepšo je v 6. minuti v igri z igralcem manj zapravil Francois Fortier, ki se je iz oči v oči znašel z vratarjem Jean-Philippom Lamoureuxom, a je Olimpijin vratar strel ubranil. Za Olimpijo sta lepi priložnosti zapravila Justin Taylor v 13. in Aleš Mušič v 16. minuti.

Kazen tekme za Rodmana
V 11. minuti druge tretjine si je Marcel Rodman prislužil kazen petih minut (in disciplinsko kazen), potem ko je s palico udaril Mateja Hočevarja, takoj zatem pa je bil izključen tudi Peter Casparsson. Olimpiji se je ponudila zlata priložnost za dosego zadetka, mreža se je vendarle zatresla v 34. minuti, ko je po podaji Johna Hughesa v polno s treh metrov zadel Jamie Fraser.

Dunaj delal neverjetne napake
Na začetku zadnje tretjine so Dunajčani storili neumno napako, na ledu so imeli igralca preveč, zato je moral za dve minuti na kazensko klop Pat Kavanagh. 'Power play' so zmaji izkoristili, po podaji Johna Hughesa izza gola je Reinharda Divisa brez težav ugnal Žiga Pance. V igri z dvema igralcema več je na 3:0 povišal Hughes, piko na i pa je zmagi dodal Scott Hotham, ki je, potem ko je po Hughesovi izključitvi sedem minut pred koncem trener Dunaja Tommy Samuelsson iz igre potegnil vratarja, po dobljenem sodniškem metu iz prve čez celo igralno ploskev zadel v prazno mrežo.

Jeseničani nemočni v prvi tretjini
Salzburg je v vodstvo popeljal Kevin Puschnik, ki je prodrl po desni strani in s kančkom sreče (plošček se je odbil od jeseniškega branilca) zadel za 1:0. Vodstvo so gostitelji podvojili v 14. minuti. Z desne strani je plošček pred vrata poslal Ryan Kavanagh, Daniel Bois je moral le podstaviti palico. Jeseničani so še pred koncem prve tretjine prejeli dva zadetka v razmiku 36 sekund. Najprej je v igri z igralcem več po podaji Roberta Earla v polno zadel Thomas Raffl, na 4:0 pa je že naslednji hip z modre črte povišal Kavanagh.

Klonil tudi Krošelj
Na začetku druge tretjine so železarji znižali zaostanek na -3 (4:1). Po lepi diagonalni podaji se je pred golom sam znašel Jure Dolinšek in matiral vratarja Joshuo Tordjmana. Toda Salzburžani so hitro vnovič vzpostavili prednost štirih zadetkov, že štiri minute kasneje je Andreas Kristler plošček spravil med nogama Gašperja Krošlja in zadel še na tretji tekmi zapored. Na 6:1 je v 40. minuti povišal Jeremy Williams.

V zadnji tretjini so železarji zadeli še drugič, Marjan Manfreda je z lepo globinsko podajo iz igre vrgel domače branilce, Miha Brus pa je zdrvel proti vratom in rutinirano zadel za 6:2. Toda tudi tokrat so imeli gostitelji odgovor, za 7:2 je s strelom z leve strani ob bližnji vratnici zadel Earl. Poraz je še nekoliko ublažil Brus z zadetkom dve minuti pred koncem.