Po 15 tekmah odsotnosti se je vrnil 1. vratar Los Angelesa Jonathan Quick, ki pa bo moral še počakati na prvo zmago sezone. Kralji ostajajo trdno na zadnjem mestu in po dobri četrtini sezone jih v boj za končnico vrne samo še podoben zmagoviti niz, kot je uspel Buffalu. Foto: Reuters
Slavje po golu Dustina Browna
Tudi po zaslugi dveh podaj Anžeta Kopitarja je LAK izničill zaostanek z 0:2, nato je Tyler Toffoli iz mrtvega kota celo zatresel mrežo za 3:2, a je videotrener Edmontona dobro opazil, da je bil na začetku akcije ofsajd, kar je tudi potrdil videopregled in sodniki so upravičeno razveljavili tretji gol Kalifornijcev. Foto: Reuters
Patrik Laine
Patrik Laine potrjuje, da je pravi golgeterski naslednik velikega Teemuja Selanneja. Laine z novima goloma proti Chicagu ni samo prekoračil meje 100 golov, temveč je zdaj z 21 zadetki prvi strelec NHL-a. Foto: Reuters
Nikita Kučerov - Jack Eichel
Presenetljivi obračun za trojno vodstvo v Tampi ni razočaral. Buffalo je vodil z 2:1 in 4:3, na koncu pa so slavile Strele. Pri tem se tudi najboljši posamezniki niso hranili, tako je prvi napadalec Tampe Nikita Kučerov ustavljal prvega centra in kapetana gostova Jacka Eichla. Foto: Reuters

Kralji so se v težavah znašli že po 81 sekundah, ko je za Oilers zadel Jesse Puljujarvi. V 10. minuti je povišal Alex Chiasson. Še v 1. tretjini sta za Los Angeles gola dosegla Dustin Brown in Jeff Carter, obakrat je bil med podajalci Kopitar. Na koncu je branilec Klefbom odločil s strelom z modre črte ob igralcu več. Šved je odločil drugo zaporedno tekmo, zmagovitemu golu je predtem dodal še podajo.

"Izbral sem dober čas za dva gola. To je za nas velika zmaga. Nismo igrali najbolje, zato smo toliko bolj veseli točk. Sam sem vesel, da sem začel zabijati gole," je dejal Klefbom, ki je na zadnjih treh tekmah zbral pet točk. Pri Los Angelesu se je po poškodbi kolena in 15 tekmah odsotnosti vrnil prvi vratar Jonathan Quick.

V Calgaryju po prepotrebne točke
"Quick je eden najboljših v ligi. To je dokazal proti Edmontonu. Dobro je igral. Vesel sem, da se je vrnil. Škoda le, da nismo zmagali,"
je dejal začasni trener LAK-a Willie Desjardins. Kralji in Naftarji so se prvič pomerili pred štirimi dnevi, takrat je Kopitarjeva ekipa slavila s 5:2. Edmonton je končal niz dveh zmag Los Angelesa, ki pa še naprej ostajajo zabetonirani na zadnjem mestu Pacifika, Zahoda in celotnega NHL-a. Za najbližjim "wild card" mestom, ki še prinaša končnico, Kralji zaostajajo za 10 točk. LAK v noči na soboto končuje turnejo po Zahodni Kanadi pri vodilnem moštvu Pacifiške skupine Calgaryju.

"To, da smo nadomestili zaostanek dveh golov, je bil zagotovo pravi odgovor. Zaostanek na lestvici je trenutno velik, moramo začeti zbirati točke. Jutri nas čaka nova tekma, moramo biti zbrani in osredotočeni, da ne bomo na koncu spet ostali praznih rok," je povedal Kopitar. Na zadnjih 7 tekmah je AK11 prispeval 11 točk in je zdaj s 7 goli in 10 podajami po neučinkovitem prvem mesecu sezone že najučinkovitejši igralec moštva.

Paquette ponesel Tampo prek Buffala na sam vrh
Tampa Bay je prekinila niz desetih zaporednih zmag Buffala, Strele so bile od Sabelj boljše s 5:4. Odločilni gol je slabih šest minut pred koncem zabil Cedric Paquette, ki je zaokrožil četrti preobrat na derbiju Atlantika, Vzhoda in lige. Z zmago je namreč Tampa prevzela vodstvo na vseh omenjenih treh lestvicah, predal pa jim ga je Buffalo, ki ima samo točko manj.

Laine kot četrti najmlajši pri stotih golih
Nikolaj Ehlers
je dosegel tri gole ob zmagi Winnipega s 6:5 proti Chicagu, a v ospredju je bil finski golgeter Patrik Laine, ki je dosegel jubilejni 100. gol v NHL-u. Z 20 leti in 224 dnevi je Laine postal četrti najmlajši hokejist v bogati zgodovini Lige NHL, ki mu je uspel takšen strelski dosežek. Rekord kot večina v NHL-u pripada Waynu Gretkyju, ki je bil ob 100. golu star 20 let in 40 dni.