Za Vegas je zadel Brayden McNabb. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je najboljšo sezono končal brez zmage v končnici. Foto: AP
McNabb poslal Kralje na dopust

Končnica Lige NHL se je za Los Angeles končala zelo hitro, saj so proti Vegasu izgubili še četrtič zapored, spet le z enim golom razlike.

Tokrat je bilo v Staples Centru 1:0, edini zadetek je v 25. minuti dosegel nekdanji član Los Angelesa Brayden McNabb.

Kralji so sicer solidno igrali v obrambi, saj so na štirih tekmah prejeli sedem zadetkov, a kronično neučinkoviti so bili v napadu, saj so v povprečju dosegli le 0,75 gola na tekmo. Dvakrat - na uvodu in koncu serije so ostali celo brez gola.

Tudi Kopitar poudaril neučinkovitost
Kapetan Anže Kopitar je v dobrih 24 minutah sprožil dva strela v okvir vrat, a ostal brez uspeha. Izjemen je bil v bulijih (17:7), a tudi zanj je sezone konec. "Fleury je branil res izvrstno, a ni samo on kriv, da smo izgubili. Ne moreš dobiti serije, če daš na štirih tekmah samo tri zadetke," je bistvo povzel Kopitar.

"Vratar nam je dal priložnost, a ..."
"Najbrž je bila to naša najboljša tekma v seriji, a ne moreš zmagati s tako malo golov. V končnici je vse tesno. Vegas je ena najbolj napadalnih ekip. Naš vratar nam je dal priložnost za zmago, a enostavno nismo našli poti do gola," je še dodal kapetan.

Washington prvič zmagal
Nekoliko lažje diha Washington, ki je v svoji dvorani izgubil obe tekmi proti Columbusu. Priključek v seriji je naredil po zmagi v Columbusu, kjer je slavil v drugem podaljšku s 3:2. Odločilni zadetek je v 89. minuti dosegel Lars Eller. Capitalsi so imeli nekaj sreče, saj se je plošček odbil od Ellerja in domačega branilca Zacha Werenskega in končal v mreži.

Trotz: To smo si zaslužili
"Res je, imeli smo nekaj sreče, a igrali smo dobro in smo si to zmago brez dvoma zaslužili," je bil odločen trener Washingtona Barry Trotz.

2:3 (0:0, 1:2, 1:0) - v 2. podaljšku
Dubois 32., Panarin 45.; Wilson 26., Carlson 35., Eller 89.
Obrambe: Bobrovsky 42; Holtby 33.
Sreda:
PHILADELPHIA - PITTSBURGH - 1:2
NEW JERSEY - TAMPA BAY - 1:2

Četrtek:
TORONTO - BOSTON - 1:2

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.