Anže Kopitar je sezono začel z goloma na domačih tekmah, na kanadski turneji pa je še brez točk. Proti Ottawi je zbral 2 strela v okvir vrat, nalet, blokado, dobil 52 odstotkov bulijev in izgubil dva ploščka v 21:18 igre. Foto: Reuters

Mislil sem, da je bila naša današnja igra z igralcem več boljša kot na prejšnjih tekmah. Igrali smo v njihovi tretjini, podajali smo si plošček, še zlasti ob prednosti igralca več v drugi tretjini. Mislim, da smo imeli nekaj priložnosti, a na koncu štejejo zadetki. To je vse kar šteje v igri z igralcem več, a mislim, da smo naredili korak v pravo smer.

Kapetan Kopitar o neučinkovitem power-playju
Auston Matthews in John Tavares (Toronto Maple Leafs)
Udarna naveza Auston Matthews - John Tavares je z ognjevitim štartom potrdila optimizem navijačev in napovedi stavnic, ki uvrščajo Toronto ob bok Tampa Bayja na sam vrh kandidatov za naslov. Maple Leafs čakajo na Stanleyjev pokal že vse od leta 1967. Foto: AP
Prvenec Rasmusa Dahlina v NHL-u za Buffalo Sabres
Letošnji prvi izbranec nabora Rasmus Dahlin je na tekmi Arizona - Buffalo dosegel prvi gol v NHL-karieri. 18-letni švedski branilec, ki so ga ob "draftu" primerjali z velikim Nicklasom Lidströmom, je tlakoval pot k zmagi Buffala v puščavi s 3:0. Foto: AP

Kapetan LAK-a Anže Kopitar je na tretji zaporedni tekmi - na vseh tekmah kanadske turneje - ostal brez točk, v 21 minutah igre pa je sprožil dva strela v okvir vrat. Ottawa je neusmiljeno zadevala in je iz prvih 11 strelov že v 1. tretjini trikrat matirala Jacka Cambella, ki je predtem v četrtek zaklenil vrata v Montrealu (3:0). Za Senatorje so zadeli Chris Tierney, Chris Wideman in z igralcem več Mark Stone, kar je bila ednina prednost igralca več, ki pa so jo Sensi znali dobro unovčiti.

Kljub 18 power-playjem še brez gola
Los Angeles je medtem znova tekmoval v neučinkovitosti, saj so na koncu nadstreljali gostitelje s 37:22, zapravili pa so tudi vseh pet iger s številčno premočjo. Skupno so na petih tekmah nove sezone Kralji zapravili prav vseh 18 power-playjev in ostajajo eden izmed le treh klubov NHL-a brez gola ob igralcu več! Častni zadetek za Kings je iz protinapada dosegel Trevor Lewis. LAK bo zadnjo tekmo kanadske turneje odigral v ponedeljek, ko bo gostoval pri vročem vodilnem moštvu Lige NHL Torontu.

Washington dvakrat vodil, a slavil je Toronto
Maple Leafs
so nekaj ur zatem namreč znova navdušili goreče navijače, ki že vse od poletnega podpisa prostega igralca Johna Tavaresa odkrito sanjajo in govorijo, da je končno napočil čas za Toronto. Varovanci Mika Babcocka so v prestolnici ZDA dobili še peto od šestih tekem in skočili na sam vrh ligaške lestvice. Prvak Washington je sicer povedel že v 18. sekundi prek Chandlerja Stephensona, sredi 2. tretjine pa je za drugo vodstvo Capitalsov poskrbel prvi center Jevgenij Kuznjecov.

Matthews na vrhu strelskih lestvic
Odločitev je padla v zadnji tretjini, ko so gostje izkoristili igralca več, odbitek je spretno v mrežo na začetku sezone neprepričljivega Bradena Holtbyja pospravil Josh Leivo. Piko na i za končnih 4:2 je postavil prvi igralec Javorjevih listov Auston Matthews, za katerega je to bil že deseti gol sezone! Pri tem je mlademu ameriškemu zvezdniku podal branilec Morgan Reilly, ki je že pri 13 točkah (3 goli in 10 podaj). "Lepo je prispevati, a najpomembneje je zmagovati," je skušal ostati skromen Matthews, ki je postal šele 15. igralec v zgodovini NHL-a, ki je na prvih šestih tekmah sezone dosegel 10 golov, s čimer je sevedo krepko prvi golgeter lige, s skupno 14 točkami pa je 21-letnik iz Arizone tudi najučinkovitejši hokejist NHL-a, soigralec Reilly pa je drugi.