Ilja Kovaljčuk je dosegel gol in podajo, a je Los Angeles znova izgubil. Foto: Reuters

Mislim, da smo igrali dobro v zadnji tretjini, vsaj v prvi polovici, in imeli nekaj priložnosti, a nismo nobene izkoristili. Nekaj strelov je bilo res blizu, toda na koncu koncev če želimo zmagovati, moramo tudi najti način, kako zadeti. Seveda bi lahko igrali bolje, toda trudili smo se. Nikomur ni vseeno, vsak igra trdo. Pač, moramo igrati bolje.

Anže Kopitar
Philadelphia je slavila šestič zapored. Foto: Reuters
Patrik Laine je bil na domačem ledu v Helsinkih izvrsten. Foto: Reuters

Gostje, ki so prvič v tej sezoni zmagali dvakrat zapored, so Kraljem prizadejali že sedmi poraz na zadnjih osmih tekmah. Sicer je Los Angeles na 12 tekmah s tremi zmagami zbral le sedem točk. V domačih vratih je namesto Jonathana Quicka, ki bo po operaciji kolena odsoten od tri do šest tednov, stal Jack Campbell, ki je ubranil 26 strelov, na drugi strani jih je Brian Elliott ustavil 25.

Philadelphia je povedla dobri dve minuti pred koncem prve tretjine, ko je z lepo podajo Dale Weise našel Ivana Provorova, ki je načel kraljevo mrežo. Po polovici igre so gostitelji imeli igralca več na ledu. Ilja Kovaljčuk je poslal ploščico proti Anžetu Kopitarju, ki je bil sam na levi strani. Najboljši slovenski hokejist je skušal podati pred vrata, odbiti plošček pa je nekoliko srečno prišel do Jeffa Carterja. Njegov prvi strel so gostje odbili, a je odbito ploščico pospravil v mrežo za 1:1.

Le 49 sekund je minilo, ko so Letalci znova vodili. Oskar Lindblom je podal izza vrat, med strelce pa se je vpisal Wayne Simmonds. Tri minute kasneje se je v gneči pred vrati najbolje znašel Lindblom, ki je povišal na 3:1. Še pred koncem druge tretjine je domača vrsta izenačila, strelec pa je bil Kovaljčuk. V zadnjem delu tekme pa se je mreža Los Angelesa še dvakrat zatresla. Dobrih pet minut pred koncem je v protinapadu dvoboj iz oči v oči s Campbellom dobil Claude Giroux, zadnji žebelj v losangeleško krsto pa je z zadetkom v prazno mrežo zabil Robert Hagg.

Laine blestel v Helsinkih
V Helsinkih sta se pomerila Florida in Winnipeg, ki bosta v Hartwall Areni odigrala še eno tekmo v petek. Uspešnejši so bili Jets, ki so slavili s 4:2, junak srečanja pa je bil domači zvezdnik Patrik Laine, ki je zablestel s hat-trickom. Finski hokejist, ki je glede na popularnost v domovini nekakšne naslednik legendarnega Teemuja Selänneja, je Winnipeg povedel v vodstvo z 2:1 in s 3:2, nato pa še potrdil zmago z golom v prazno mrežo.

"Ne vem, ali si sploh predstavljate, kako dober občutek je to. Morda bi bilo drugače, če bi igral dobro zadnje tekme. Toda biti nagrajen na takšen način, je res nekaj posebnega. Seveda je lepo biti doma in na tem ledu doseči zadetke," je povedal 20-letni Laine, ki je poskrbel za navdušenje na tribunah največje finske dvorane. Pred tem sicer odlični napadalec kar pet tekem zapored ni vpisal niti točke.