Jevgenij Kuznecov (levo) je bil nerešiljiva uganka za Vegasovo obrambo, podelil je kar štiri podaje za zadetek. Takole se je veselil po golu Toma Wilsona v 17. minuti obračuna. Foto: Reuters

Imeli smo tudi nekaj sreče, saj je nasprotnik med drugim ob izidu 0:0 zadel okvir vrat, a strnili smo vrste, izkoristili naše priložnosti, se držali postavljenega sistema in dosegli želeni izid.

Alex Ovečkin, kapetan Washingtona
T. J. Oshie je v 10. minuti načel Vegasovo mrežo. Foto: Reuters
Vegasov vratar Marc-Andre Fleury ni imel svojega večera. Gostitelji so na njegova vrata sprožili 23 strelov in ga premagali šestkrat. Foto: Reuters

Na tekmi v Capital One Areni v Washingtonu je blestel Jevgenij Kuznecov, ki je kar štirikrat podal za zadetek, gostje iz Las Vegasa niso bili pretirano razpoloženi, tudi njihov vratar Marc-Andre Fleury, ki je sicer eden najzaslužnejših za letošnjo 'pravljico', je bil tokrat povsem nemočen.

Ovečkin: Držali smo se postavljenega sistema
"Zgolj eno tekmo smo oddaljeni od naslova prvaka, in to bo zagotovo najtežja tekma. Vedeli smo, da bo četrti obračun v finalni seriji za nas zelo pomemben. Imeli smo tudi nekaj sreče, saj je nasprotnik med drugim ob izidu 0:0 zadel okvir vrat (James Neal ni izkoristil izjemne priložnosti, ko je ob že premaganem domačem vratarju povsem neovirano zadel vratnico, op. a.), a strnili smo vrste, izkoristili svoje priložnosti, se držali postavljenega sistema in dosegli želeni izid,"
je po tekmi dejal prvi zvezdnik Capitalsov Alex Ovečkin.

Ta bo s soigralci odpotoval v Nevado, kjer bo imel v noči na petek, ob 2. uri zjutraj po slovenskem času, na peti tekmi finala že prvi zaključni plošček.

Že po prvi tretjini do zajetnega vodstva
Gostitelji so si pot do suverene zmage tlakovali že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 3:0. Prvi zadetek so dosegli v igri z igralcem več, potem ko je bil zaradi spotikanja za dve minuti izključen Colin Miller. Kuznecov je z leve strani podal na drugo vratnico, kjer je T. J. Oshie plošček ustavil z drsalko, nato pa ga iz neposredne bližine pospravil za Fleuryjev hrbet. Vodstvo so podvojili sedem minut pozneje, ko je Kuznecov podal pred gol, tam pa je Tom Wilson s strelom iz zapestja zadel za 2:0. Tik pred prvim odmorom se je med strelce vpisal še Devante Smith-Pelly. 25-letni Kanadčan je ob drugi vratnici po podaji Matta Niskanena plošček poslal pod prečko.

V drugi tretjini se je igra nekoliko umirila, gledalci so videli zgolj en zadetek, v 36. minuti igre je zadel John Carlson. Po izključitvi Jamesa Neala se je Washingtonu ponudil power play, Kuznecov je z desne strani hitro podal na levo, kjer je Carlson z natančnim diagonalnim strelom na Fleuryjevo lovilko zatresel malo mrežico. 4:0.

Vegas (neuspešno) lovil priključek
V zadnji tretjini se je gostom iz Nevade le odprlo, v 46. minuti tekme je mrežo Bradena Holtbyja vendarle zatresel Neal. Erik Haula je 30-letnega Kanadčana našel s hitro podajo na prvo vratnico, kjer je iz neposredne bližine plošček dvignil prek vratarja pod prečko v mrežo. Zaostanek je v 53. minuti prepolovil Reilly Smith, ki se je po podaji Jonathana Marchessaulta povsem sam znašel pred Holtbyjevimi vrati, a so gostitelji vse dvome o zmagovalcu razblinili že dobro minuto pozneje. Po Bäckströmovi podaji z leve je Michal Kempny ob drugi vratnici zadel na Fleuryjevo lovilko, končni izid je minuto in devet sekund pred zadnjo sireno v power playu postavil Brett Connolly.