Hokejisti Bostona so se morali v seriji proti Torontu pošteno namučiti, da so si podaljšali sezono in se uvrstili v konferenčni polfinale. Foto: Reuters

Ob začetku zadnje tretjine smo zaostajali za zadetek, nato smo tekmecu preprečili dostop do našega gola, na drugi strani pa zadeli štiri lepe gole.

Tuukka Rask, vratar Bostona
Jake DeBrusk je v šesti minuti zadnje tretjine dosegel odločilni zadetek. Foto: Reuters

Tekma v TD Gardnu je bila polna preobratov, gostje iz Toronta se niso kar tako predali, po zadetku Kasperija Kapanena, ki se je med strelce vpisal v igri z igralcem manj, so po dveh tretjinah vodili s 4:3, nato pa so Bostončani stopili na plin – v zadnji tretjini so dosegli štiri zaporedne gole in razblinili vse dvome o zmagovalcu.

Najprej je že po 70 sekundah izid izenačil Torey Krug, ki je z modre črte plošček zadel silovito mimo lovilke vratarja Frederika Andersena. Gostitelje je v vodstvo dobre štiri minute pozneje z drugim zadetkom na tekmi popeljal Jake DeBrusk, ki je prodrl po desni strani in plošček med vratarjevima nogama poslal v mrežo.

Vodstvo Bruinsov je osem minut in 21 sekund pred koncem rednega dela povišal David Pastrnak. 21-letni Čeh je po podaji Patricea Bergerona izza gola lepo zadržal plošček in ugnal Andersena za 6:4. Končni izid je s strelom v prazno mrežo postavil Brad Marchand.

"Z vidika zanimivosti je bila to zagotovo ena najboljših sedmih tekem v zgodovini. Ob začetku zadnje tretjine smo zaostajali za zadetek, nato smo tekmecu preprečili dostop do našega gola, na drugi strani pa zadeli štiri lepe gole," je bil po tekmi navdušen Bostonov vratar Tuukka Rask, ki je ubranil 20 od 24 strelov Toronta.

Boston se bo v konferenčnem polfinalu Vzhoda pomeril s Tampa Bayem, prva tekma bo na Floridi že ta konec tedna.