Shea Theodore je šel v zgodovinske knjige kot prvi strelec Vegasa v končnici Lige NHL. Foto: Reuters
Brayden McNabb in Anže Kopitar
Anže Kopitar je sprožil dva strela v okvir vrat. Ob njem je na sliki tudi branilec Brayden McNabb, ki je zadnje tri sezone igral prav za LA. Foto: Reuters

Zlati vitezi so bili izjemno agresivni, kar se je izkazalo odločilno pri edinem golu v 4. minuti. Z agresivnostjo so ukradli plošček, Tomaš Nosek je izza gola podal proti modri črti, kjer je udaril Shea Theodore. Plošček je v gozdu nog poletel proti golu, zadel vratnico in končal v mreži.

Fleury ustavil vseh 30 poskusov LA-ja
Kralji so sprožili 30 strelov, a je prav vse polovil Marc Andre Fleury, ki je lani s Pittsburghom osvojil naslov prvaka. 33-letni vratar je v končnicah zmagal 63., s čimer je na večni lestvici splezal na 12. mesto, ki si ga deli s Curtisom Josephom.

Brown zgrešil s pol metra
Los Angeles je največjo priložnost za zadetek zapravil v srednji tretjini, ko je po strelu Drewa Doughtyja plošček prišel do Dustina Browna, ki je z dobrega pol metra zgrešil prazna vrata.

Kopitar: Moramo igrati bolje
"Imeli smo dobre priložnosti, sam sem imel dve, naslednjič jih moramo izkoristiti. Lahko igramo bolje in moramo igrati bolje, če se želimo vrniti domov z eno zmago," pa je tekmo ocenil kapetan LA-ja Anže Kopitar. Druga tekma bo v noči na soboto, prav tako bo gostitelj Las Vegas.

Pingvini zabili kar sedem golov
Eksplozivno je končnico začel Pittsburgh, ki je premagal Philadelphio kar s 7:0. Pingvini so že uvodno tretjino dobili s 3:0, zadnje tri zadetke je prispeval kapetan Sidney Crosby, ki je po tekmi miril navdušenje: "To je le ena tekma. Ali zmagaš s 7:0 ali po dveh podaljških z 1:0, v vsakem primeru je to le ena zmaga. V končnici je izjemnega pomena, da znaš stopnjevati formo in se prilagajati."