Olivier Roy

Črna krila so doma dobila že štirinajst zaporednih medsebojnih tekem. Pred mesecem dni so zeleno-beli v Linzu doživeli najvišji poraz v Ligi Ebel (10:0), tokrat pa so se precej bolj izkazali. Z desetim porazom zapored so vseeno izenačili svoj najdaljši negativni niz v razširjenem avstrijskem prvenstvu.

Hebar odšel v Francijo, v vratih znova Roy
Fabian Dahlem
ni mogel računati na Mateja Hočevarja, Davida Planka, Andreja Tavžlja in Aljaža Uduča. V primerjavi z zadnjo tekmo proti Innsbrucku v postavi ni Andreja Hebarja, ki bo kariero nadaljeval v Grenoblu, kjer je trener Edo Terglav. V vratih je bil znova Olivier Roy, ki v torek ni igral, a je po pogovoru s predsednikom Markom Popovičem znova treniral.
Linz ekspresno do visokega vodstva
Začetek tekme ni bil obetaven za Ljubljančane. Že v 5. minuti je Brett Palin zadel iz bližine po protinapadu. V 12. minuti je iz gneče pred vrati Olimpije na 2:0 povišal Fabio Hofer. V 13. minuti je na kazenski klopi sedel nekdanji igralec Linza Fabian Scholz, Andrew Kozek pa je izkoristil prednost igralca več.
Zmaji so se prebudili v drugi tretjini
V drugi tretjini je Olimpija zaigrala precej odločneje. V 33. minuti je po levi strani ušel Nik Pem in na drugi strani našel Žigo Pešuta, ki je zatresel mrežo. Tri minute zatem je Pem celo ujel priključek s strelom pod prečko po podaji Sebastjana Hadžiča. Odlično je branil Roy.
Scholz zapravil najlepšo priložnost za izenačenje
Ljubljančani so skušali v zadnjem delu igre izid izenačiti. V 54. minuti je Pešut z leve strani streljal za las mimo vrat. Tri minute zatem je branilec Scholz prišel sam pred vratarja Thomasa Dechela, ki je z izjemnim refleksom preprečil izenačenje. Poskušal je še Anže Ropret z bekhendom, a ni bil natančen. Minuto in 46 sekund pred koncem je Dahlem iz vrat potegnil Roya, 54 sekund pred zadnjim piskom sirene pa je končni izid s strelom v prazno mrežo postavil Kozek. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 48:15 v korist Linza.
Stoječe ovacije za gosta Westlunda
Poseben gost v Keine Sorgen Areni je bil vratar Alex Westlund, ki je leta 2012 s črnimi krili osvojil naslov prvaka v Ligi Ebel aprila 2012. Sijajni čuvaj mreže je blestel tudi v Tivoliju v sezoni 2007/08. V razprodani dvorani je prejel stoječe ovacije.
V nedeljo v Tivoli prihajajo Orli iz Znojma, v torek pa še Bolzano.