Jeff Carter je poleti iz Philadelphie zamenjan v Columbus, zdaj pa je že v Los Angelesu. Foto: EPA

V moštvo Anžeta Kopitarja prihaja napadalec Jeff Carter, v nasprotno smer pa odhaja branilec Jack Johnson. 27-letni Carter je v letošnji sezoni na 39 tekmah dosegel 25 točk (15 golov in 10 podaj). "Dobili smo dokazanega strelca. Poleg tega je izjemno hiter in v letih, ko hokejisti prihajajo do vrhunca kariere. Lahkjo igra na centrskem položaju ali kot krilo," je bil zadovoljen vodja Los Angelesa Dean Lombardi.

Trikrat dosegel vsaj 30 golov
Carter je novembra 2010 podpisal 11-letno, 58 milijonov vredno pogodbo s Philadelphio, a je Letalce poleti zapustil. V Columbusu so pričakovali, da bo tvoril udarno dvojico z Rickom Nashem, vendar je zaradi zloma noge in poškodbe rame izpustil 20 tekem. Na zadnjem srečanju je za Columbus dosegel hat-trick. V šestih sezonah v Ligi NHL je Carter trikrat dosegel vsaj 30 golov.

Če se bodo Kralji letos uvrstili v končnico, bo Columbus upravičen do njihovega prvega izbora na naboru. Če Los Angelesu ne uspe, lahko Modri Suknjiči izbirajo med letošnjim izborom ali pa počakajo na naslednje leto.

Sedin izsili podaljšek 15 sekund pred koncem
Obračun najuspešnejših moštev lige je po kazenskih strelih s 4:3 pripadel Vancouvru, ki je tako prekinil niz 23 domačih zmag Detroita. Podaljšek je 15,4 sekunde pred koncem rednega dela izsilil Daniel Sedin, edini zadetek iz kazenskih strelov pa je dosegel Alex Burrows. Jan Muršak je igral pet minut, njegova statistika pa je ostala prazna. Detroit je na domačem ledu nazadnje izgubil 3. novembra.