Hokej
(5)
Los Angeles je sprožil le 14 strelov na Calgaryjev gol, edini zadetek pa je dosegel Adrian Kempe. Foto: Reuters

Los Angeles v Calgaryju že po 36 sekundah v zaostanku

Anže Kopitar brez gola ali podaje
1. december 2018 ob 08:23
Calgary - MMC RTV SLO

Hokejisti Los Angelesa so odigrali drugo tekmo v gosteh v dveh dneh in bili še drugič poraženi. Calgary je bil boljši s 4:1. Odločilni je bil zadetek Johnnyja Gaudreauja za vodstvo z 2:1.

Potem ko je Gaudreau trikrat zadel okvir vrat, mu je v 47. minuti z igralcem več uspelo premagati Calvina Petersena (33 obramb). V zadnji minuti pa sta z golom v prazno mrežo goste dotolkla Mikael Backlund in Sean Monahana. Calgary je sicer povedel že po 36 sekundah, ko je zadel Backlund.

Kingsi so le 14-krat streljali na vrata, edini zadetek je dosegel Adrian Kempe, ki je v 34. minuti izenačil izid. Anže Kopitar je ostal brez točke, v 21 minutah igre pa je sprožil en strel na gol.

Los Angeles po četrtem porazu na zadnjih šestih tekmah ostaja z 19 točkami najslabša ekipa sezone. V nedeljo ga čaka tekma s Carolino v Staples Centru.