Kralji si na naslednjih treh tekmah ne smejo privoščiti spodrsljaja, sicer je sezone zanje konec. Foto: Reuters

Sharksi so tokrat slavili s 3:2, vse tri zadetke pa so dosegli ob številčni premoči. Jonathana Quicka je na začetku druge tretjine načel Brent Burns, v 30. minuti pa je prednost povišal Joe Pavelski. San Jose je izkoristil prvi dve priložnosti ob igralcu več na ledu.
Ko je v 100. sekundi zadnje tretjine zadel Patrick Marleau, so bili Kralji praktično v izgubljenem položaju, vendar so nato odgovorili z goloma Trevorja Lewisa v 43. in Luka Schenna v 47. minuti. Pri zadnjem je bil podajalec Anže Kopitar.

Vse poskuse gostov, da pridejo do izenačenja, je v zaključku zaustavil nekdanji vratar Los Angelesa Martin Jones, ki je zbral 26 obramb.

Los Angeles je pred dvema letoma na poti do naslova izločil San Jose v prvem krogu končnice, potem ko je zaostajal z 0:3. Le štirim moštvom v zgodovini je spodletelo, ko so vodili s tem izidom.