Andy Chiodo je prejel štiri zadetke, potem pa ga je v 54. minuti zamenjal Aleš Sila. Foto: Aleš Fevžer
Rob Pallin
Trener Sape Rob Pallin je bil lahko zelo zadovoljen z igro svojih varovancev. Foto: MMC RTV SLO

Pred dvema tednoma so zmaji ugnali Madžare v finalu spominskega turnirja Gaborja Ocskaya s 5:2. Tokrat je bila slika na ledeni ploskvi obrnjena, razmerje v strelih je bilo kar 28:14.
Olimpija brez strela v prvi tretjini
V uvodni tretjini so bili gostitelji precej boljši, razmerje v strelih je bilo kar 12:0. Mikloš Rajna ni imel nobenega dela v prvih 20 minutah. Zmaje je reševal Andy Chiodo, še posebej se je izkazal ob dveh "power playih". V 17. minuti je Brandon Marino učinkovito zaključil protinapad za zasluženo vodstvo Sape.
Marino zadel še z igralcem manj
V drugi tretjini so imeli gostitelji številne izključitve. Ko sta na kazenski klopi sedela Viktor Tokaji in Marino, je imela Olimpija v 29. minuti kar minuto prednost dveh igralcev več, a ni uspela zadeti. V 32. minuti je bil izključen še Csanad Erdely, a so zeleno-beli slabo ustavili "power play", v protinapad je švignil Marino in ob neodločnem Marvinu Degonu matiral Chioda.
Sapa dvakrat unovčila "power play"
V 52. minuti je Andrew Sarauer ob prednosti igralca več povišal na 3:0. Dve minuti zatem je končni izid postavil Jeff Lovecchio, ko je na kazensko klop sedel Kyle Medvec. Po četrtem prejetem golu je Chioda zamenjal Aleš Sila. Trener Fabian Dahlem je spremenil napadalne trojke, kar pa ni obrodilo sadov, saj so se večji del tekme napadalne akcije končevale že na sredini igrišča.
Naslednji konec tedna dve tekmi v Tivoliju
Olimpija je na štirih tekmah prejela že 15 zadetkov, od tega kar osem z igralcem manj na ledu. Naslednji konec tedna sta na sporedu dve tekmi v Tivoliju, v petek prihaja Beljak, v nedeljo pa Innsbruck.