Pittsburgh, ki je z zadnjimi okrepitvami postal nesporni prvi favorit za osvojitev Stanleyjevega pokala, je ob debiju Jaroma Iginle že po dveh minutah izgubil kapetana Sidneyja Crosbyja. Foto: Reuters
Jarome Iginla
Nenavaden prizor - Jarome Iginla v dresu nekega drugega kluba kot je Calgary Flames. Foto: Reuters
Zach Parise in Ryan Suter (Minneosta Wild)
S prihodom Zacha Pariseja in Ryana Suterja je Minnesota postala resen izzivalec zahodnih velesil. Po neprepričljivem začetku je Wild zdaj že pri vrhu konference. Foto: Reuters
Taylor Hall (Edmonton Oilers)
Taylor Hall je prvič zadel že v 16. sekundi, drugi gol je sledil v 3. minuti, hat-trik pa je dokončal tik pred iztekom 8. minute. Vmes je za Oilerse zadel še Ladislav Šmid. Foto: Reuters

Ob debiju Jaroma Iginle v dresu Pensov se je poškodoval kapetan Pittsburgha Sidney Crosby, ki ga je že v 2. minuti tekme zadel močan strel branilca Orpika (video na dnu novice). "Sid the Kid" je obležal v luži krvi, a je nato ob pomoči soigralcev zapustil led.

V ozadju strah pred novim pretresom
"Sidneyja Crosbyja je plošček zadel v obraz in izgubil je nekaj zob. Takoj so opravili operacijo. Jasno, skrbno bomo spremljali njegovo zdravstveno stanje. Torej, Sid je v bolnišnici in je ostal brez nekaj zob," je strnil nesrečni dogodek trener zmagovalcev Dan Bylsma. Crosby je z 15 goli in 41 podajami na vrhu lestvice strelcev v tej sezoni.

Ni še jasno, ali je poškodovana tudi čeljust, navijače in vodstvo kluba pa predvsem skrbi, da ni najboljši hokejist sveta doživel novega pretresa možganov, zaradi katerih je odigral le manjši del zadnjih dveh sezon oz. natanko 22 tekem od 164 možnih tekem rednega dela.

V lov za Lemieux/Jagr Pingvini
Pittsburgh je postal prvo NHL-moštvo, ki je v enem mesecu, v katerem se je igralo vsaj 10 tekem, dobil prav vse tekme - v 31 marčnih dneh so Pensi odigrali kar 15 tekem. Petnajst zaporednih zmag je izenačitev drugega najdaljšega zmagovitega niza v zgodovini Lige NHL, kar je v letu 1982 uspelo dinastiji NY Islandersov. Zdaj si Pingvini prizadevajo za absolutni rekord svojih predhodnikov pod vodstvom Maria Lemieuxa in Jaromirja Jagra, ki so spomladi leta 1993 nanizali 17 zmag.

Kralji zapravili vodstvo z 1:3
Minnesota je po kazenskih strelih doma premagala Los Angeles Kingse s 4:3. Za poražene goste je Anže Kopitar prispeval podajo za 0:1. Wild je v drugem zaporednem tekmovalnem večeru in na peti tekmi v osmih dnevih zaostajal že za dva zadetka (1:3), nato pa so gostitelji prek Zacha Pariseja izsilili podaljšek, v katerem ni bilo golov. V kazenskih strelih so vsi trije igralci domačih zadeli, poskus kapetana Dustina Browna pa je vratar gostiteljev Niklas Backstrom ubranil in tako odločil dvoboj. Brown je bil sicer strelec prvega gola na tekmi v osmi minuti, ko je bil med podajalci Kopitar.

Hall popravil klubski rekord Gretzkyja
Od preostalih tekem izstopa obračun Edmontona in Vancouvra, kjer so Naftarji po treh minutah že vodili s 3:0, v 8. minuti pa je Taylor Hall dokončal svoj "hat-trik", s čimer je popravil celo dosežek najboljšega hokejista vseh časov. Wayne Gretzky, legenda Oilersov, je za najhitrejši hat-trik v dresu moštva iz Alberte potreboval 13 minut (17. decembra 1986 proti Quebecu). Na koncu je bil 4:0 tudi končni izid tekme.