Mladi risi so po Ukrajini premagali še Litvo. Foto: Sara Ros/HZS
Mladi hokejisti že dvakrat zmagali na Bledu

Po dveh tretjinah se je zdelo, da imajo gostitelji vse v svojih rokah. Tekmece, ki so bili pred nekaj dnevi na prijateljski tekmi boljši z 2:0, so namreč stisnili v njihovo tretjino in premoč kronali s štirimi zadetki.

Uspešni so bili Jaka Sodja, Jan Drozg, Jaka Šturm in Erik Svetina, trije od štirih golov so padli ob številčni prednosti. Toda v zadnjem delu, ko so Slovenci že zaigrali bolj sproščeno, so se Litovci vrnili, najprej znižali na 4:2, potem pa dve minuti pred koncem iz vrat potegnili še vratarja in zadeli še za 4:3.

A preobrata ni bilo, vratarja Žige Kogovška Litovci niso več premagali in Slovencem so ostale vse tri točke.

Ponedeljek bo na SP-ju prost dan, naslednja tekma izbrance selektorja Gorazda Reklja čaka v torek ob 16.30, ko bodo njihovi tekmeci Poljaki.