Razočarani hokejisti Los Angelesa končujejo sezono. Foto: Reuters
San Jose se je po treh letih znova uvrstil v drugi krog končnice. Foto: Reuters

Kralji so na domačem ledu Staples Centra tekmo že začeli slabo. Hitro so Morski psi povedli, ko je na začetku druge tretjine Joonas Donskoi zadrsal z desne, vmes lepo preigral Jaka Muzzina in plošček spravil za hrbet Jonathana, ki ga je ob tem malce oviral Logan Couture. Deset minut kasneje je podobno po desni zadrsal Chris Tierney in ob neodločni domači obrambi povišal na 2:0.

Tudi drugo tretjino so gostje bolje začeli in povedli s 3:0, ko se je po lepih podajah Coutura in Joela Warda pred vrati odlično znašel Matt Nieto. Na visok zaostanek je sledil silovit odgovor Kingsov, ki ga je začel Anže Kopitar. V 28. minuti je najboljši slovenski hokejist plošček spravil do Drewa Doughtyja, ki je takoj streljal, plošček pa se je najprej odbil od Dwighta Kinga, nato še od Kopitarja in pristal v mreži.

Kopitar: Nismo si zaslužili zmage
Dobre tri minute kasneje je Muzzin lepo našel Jeffa Carterja samega pred vrati, ta pa je ploščico pospravil pod prečko za 3:2. Še v drugi tretjini so gostitelji izenačili, ko je bil uspešen Kris Versteeg. Toda v zadnjih 20 minutah so Kralji znova popustili. Donskoi je ob koncu četrte minute zadnje tretjine San Jose vrnil v vodstvo. Joe Pavelski je med nogama sedem minut in pol pred koncem presenetil Quicka ter priigral dva gola naskoka. Z zadetkom v prazno mrežo pa je napredovanje Sharksov potrdil Melker Karlsson. San Jose zdaj v drugem krogu čaka na zmagovalca dvoboja med Anaheimom in Nashvillom.

"Razumljivo je razočaranje veliko. Celo sezono smo se trudili, da smo zaigrali v končnici, a potem nismo igrali, kot bi morali. Lahko iščemo izgovore, a igra ni bila prava," je po izpadu povedal Milan Lucic, Kopitar pa je bil kratek: "Zmage v tej seriji si nismo zaslužili."

Prvi zaključni plošček so zapravili hokejisti Washingtona in Dallasa. Capitalsi, ki so bili po rednem delu najuspešnejše moštvo, so z 2:0 klonili proti Philadelphii, v Dallasu pa se je Minnesota rešila po podaljšku (5:4). Na dvoboju med Florido in New York Islandersi je odločitev (1:2) padla šele v drugem podaljšku.