Najboljša tekma sezone Anžeta Kopitarja

Kralji ostajajo na zadnjem mestu v Ligi NHL
26. november 2018 ob 08:46
Los Angeles - MMC RTV SLO

Za Anžetom Kopitarjem je najbolj plodna noč v letošnji sezoni Lige NHL, saj je v zmagi hokejistov Los Angelesa nad Edmontonom s 5:2 prispeval tri točke.

Najboljši slovenski hokejist je bil podajalec pri prvih dveh zadetkih Dustina Browna, nato pa je na začetku zadnje tretjine dosegel pomemben gol za vodstvo s 3:2, ko je zvito spravil plošček med noge gostujočega vratarja. Hrušičan je zabil tretji gol na zadnjih petih tekmah.

54 sekund pred koncem je hat trick kompletiral Brown, končni izid pa je 27 sekund pozneje postavil Martin Luff. Oba zadetka za Oilerse je prispeval Alex Chiasson, prvega v 14. minuti za izenačenje na 1:1, drugega na začetku druge tretjine za vodstvo.

V vratih Los Angelesa je bil soliden Cal Petersen, ki je zaustavil 32 strelov. Na drugi strani je Cam Talbot zbral 27 obramb. "Moja napadalna trojka je bila danes zelo razpoložena. Mislim, da so danes tekmo odločile podaje, te pri nas že dolgo niso bile tako natančne," je bil zadovoljen Brown.

Kralji so slavili tretjič na zadnjih šestih tekmah, vendar so s 17 točkami še vedno na zadnjem mestu Lige NHL.

LOS ANGELES - EDMONTON 5:2
Brown 8. (podaja Kopitar), 25. (podaja Kopitar), 60., Kopitar 45., Luff 60.; Chiasson 14, 23.

# 26.11.2018 ob 09:05
Zopet je imela jutranja kavica boljši okus ob ogledu tekme. Definitivno najboljša tekma LA letos! Kopitar 2 podaji in gol, Brown 3 goli, zadeli še 4 vratnice, zadnje vratnice je bilo škoda, ker bi imel Kopitar 3 podajo in Brown 3 gol, Luff 4 tekma zapored z golom in še bi se dalo naštevati. Zopet lahko samo upam, da ni bil tole samo preblisk proti 24. na lestvici in da se bo sedaj odvijalo v korist LA.
as_kgarnett
# 26.11.2018 ob 09:24
Privoscim kopitarju in kingsom, da se poberejo po slabem zacetku in zacnejo nabirat zmage
Marezt
# 26.11.2018 ob 10:21
Ejga lahko bi tud pod to novico prlimal highlightse tko k pr dončiču...
alberta
# 26.11.2018 ob 10:28
Tristo kosmatih, Kopitar, a ravno proti mojim moraš zablestet?
Nič, športne čestitke, a v četrtek je revanša v Edmontonu, upam, da vam vrnemo z isto mero!
vapor22
# 26.11.2018 ob 11:19
Hokej11....se strinjam. Končno nekaj življenja in gledljiv hokej. Sploh prvih 10 minut 1. tretjine je bilo atomskih (potem sicer nerazumljiv padec v drugi polovici 1 tretjine)
U glavnem, sigurno najboljša predstava LA in tudi Kopija ter Browna letos. Lepo je bilo videti stara kompanjona kako sta se spet dopolnjevala. Škoda ker je Iaffolo malce izostal danes. Solidno tudi Wagner in Luff (obetata). Užitek je bilo gledati ozvočenega Thompsona, kako je bodril soigralce. Upam da res ne gre za muho enodnevnico in da nadaljujejo s takšnimi predstavami. Izboljšati moraj še PP, ker imajo še vedno blazne težave z vhodom v napadalno tretjino. Tukaj po mojem se preveč forsira Doughtija da organizira zadevo. najbolj primeren se mi zdi za to nalogo Kovalčuk. Zbuditi se morata še Carter in Toffoli, ki sta dokaj nevidna (morda Carter z nekaj dobrimi prebliski). Tudi Amadio si ne zasluži mesta v ekipi (gre lahko z lahko nazaj v Ontario reign)
fikafika
# 26.11.2018 ob 14:21
He, he, ne vem, zakaj jih hvalite, ko pa so spet "zasrali" in niso uslišali S.J., ko je v prejšnjem komentarju zapisal, da so doma izgubili že petič zapored in da "...ta niz lahko podaljšajo že v noči na ponedeljek, ko gostijo Edmonton" (:-)) Me je S.J. kar nasmejal z izvirnim zapisom ...

Sicer pa ja, čestitke za zmago in Kopijevo dobro, morebiti je še bolj kot za dobro uporabiti pridevnik učinkovito igro! O tekmi je vse povedal (kot vedno korektno @vapor22, pa tudi @hokej 11!). Ne gre pa prezreti igre Connorja McDavida, ki ga je res užitek gledati! Predvsem njegovo hitrost in tehniko, ko je v slogu Luke Dončiča enkrat zavrtel Kopija, da v trenutku ni vedel kje je Connor in kje plošček ... Veliki dolžniki pa Carter, Toffoli in Kovalčuk. Ilija zaradi svoje neučinkovitosti (že 8. tekmo zapored je brez točke!, Carter pa je ta "niz" :)) danes prekinil) in predvsem nezanesljive igre v svoji obrambni tretjini, v 3. tretjini, ko so čuveli vodstvo 3.2, sploh ni smel več na led ... Odlično pa je svoje delo opravil mladi Cal Petersen, tako da se odsotnost Quicka pravzaprav sploh ne pozna!
hokej11
# 26.11.2018 ob 11:44
@vapor na ozvočenje sem že pozabil. Najboljša je bila, ko je govoril za, vsaj zdi se mi, McDavida, da se lahko ustavi na kovancu (he can stop on a dime) in ko se obrneš ga že ni nikjer več. Dobri komentarji.
PartyTime
# 26.11.2018 ob 10:22
Kingsi bodo prvaki nakonc :D
Afinogenov
# 26.11.2018 ob 18:22
Moram priznati, da so me Kingsi presenetili. Upam da ni to muha enodnevnica. Kopitar pa je pokazal iz kakšnega testa je.
roccer
# 26.11.2018 ob 15:24
@FORZA JUVE,
quick naj bi se vrnil že na prihajajoči turneji po kanadi, campbell bo odsoten še ker nekaj časa....
FORZA JUVE
# 26.11.2018 ob 15:15
Super Kopitar upam, da tako nadaljuje. Drugače pa je užitek prebrat vaše podrobne komentarje:)
Me pa zanima če kdo ve koliko časa bojo še odsotni ostali 3 golmani? Vsaj za Budaja se mi zdi, da bi lahko že nazaj bil.
hokej11
# 26.11.2018 ob 14:27
@fikafika Connor je res strela na drsalkah. Škoda, ker ni zaključil z golom tistega slaloma mimo vseh kraljev. Je zgledalo, kot da ga vsi samo gledajo, v resnici ga pa niti videli niso, ko je švignil mimo.