New York Rangersi so v Madison Square Gardnu premagali Los Angeles Kingse. Foto: Reuters

Tekma je bila zelo izenačena, zmagovalec je bil odločen šele v zadnjih minutah. Los Angeles ima eno najboljših ekip v Zahodni konferenci, tudi franšiza je v zadnjih letih ena najbolje organiziranih v ligi. To je bil za nas velik test.

Rick Nash, napadalec New York Rangersov
Jonathan Quick je proti Rangersom zbral 24 obramb. Foto: Reuters
Odločitev o zmagovalcu na tekmi Vancouver - San Jose je padla šele v podaljšku. Foto: Reuters
Hokejisti New Jerseyja so se na vrhu Metropolitanske divizije točkovno izenačili s Columbusom in Washingtonom. Foto: Reuters
Detroit Red Wingsi so na svojem ledu s 3:1 premagali Toronto. Foto: Reuters

Ta je tri minute in pol pred koncem ukradel plošček v srednji tretjini, oddrsal proti golu nasprotnika in s silovitim strelom iz zapestja premagal nemočnega Jonathana Quicka za 3:2.

Tekma je bila sicer precej izenačena. Prvi so mrežo zatresli gostitelji, v 11. minuti je bil natančen Chris Kreider. Ta je izkoristil prednost igralca več na ledu - zaradi zadrževanja s palico je bil izključen Jussi Jokinen -, po strelu Kevina Shattenkirka z razdalje se je plošček od njegove noge odbil in odkotalil čez črto gola.

V uvodnih minutah druge tretjine je izid po Jokinenovi podaji izenačil Marian Gaborik. Izvrstni slovaški napadalec, ki je v Madison Square Gardnu odigral svojo 1.000. tekmo v Ligi NHL, je plošček s strelom iz zapestja z leve strani spravil med nogi Henrika Lundqvista.

Vseeno so gostitelji še enkrat povedli, dobrih deset minut pozneje se je med strelce vpisal Kevin Hayes, ki je s strelom iz zapestja ukanil Quicka, a je Los Angeles še drugič poravnal izid. Tokrat je Lundqvista premagal Torrey Mitchell, ki je odbiti plošček po Gaborikovem strelu iz bližine strpal v mrežo.

V 57. minuti je sledil trenutek odločitve, ko je Nash zadel za 3:2, zmago Rangersov je 53 sekund pred koncem potrdil J. T. Miller, ki je plošček po podaji Matsa Zuccarella od vratnice poslal v prazno mrežo.

Edini slovenski hokejist v ligi Anže Kopitar je v 18 minutah in 44 sekundah na ledu štirikrat sprožil na Lundqvistov gol.