Hokejisti Nashvilla so zabili kar 6 golov. Foto: Reuters

Izid je bil dolgo izenačen, saj je Patrick Kane v 31. minuti izenačil na 2:2. Do konca tekme so zadetke dosegli le še gostitelji. Ti so v zadnji tretjini v razmiku dobrih dveh minut zabili kar tri gole.

Montreal je v podaljšku s 3:2 ugnal Ottawo in je prva ekipa, ki je v letošnji končnici povedla v zmagah z 2:0. Odločitev je padla v 64. minuti, ko je streljal Brendan Gallagher, plošček se je odbil do Alexa Galchenyuka, ki je strelja z obrata in zadel.
Liga NHL, končnica, vzhod:
MONTREAL - OTTAWA - 2:0
3:2 (0:1, 2:0, 0:1)
Pacioretty 28., Suban 37., Galchenyuk 64.; MacArthur 19., Wiercioch 54.
Obrambe: Price 29; Hammond 39.
WASHINGTON - NY ISLANDERS - 1:1
4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Alzner 32., Ovečkin 37., Backström 44., Chimera 48.; Clutterbuck 6., Strome 24., Okposo 35.

6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Wilson 3., Josi 20., Smith 35., 55., Forsberg 53., Santorelli 56.; Sharp 17., Kane 31.
Obrambe: Rinne 24; Crawford 29.
VANCOUVER - CALGARY - 1:1
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
D. Sedin 3., Higgins 8., Kenins 43., Vrbata 58.; Russell 57.
Obrambe: Lack 22; Hiller 26, Ramo 2.

Sobota:
ST. LOUIS - MINNESOTA - 0:1
ANAHEIM - WINNIPEG - 1:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.