Anže Kopitar je v Newarku odigral 19 minut, na gol nasprotnika ni sprožil, v prvi tretjini se je tudi dve minuti hladil na kazenski klopi. Foto: Reuters

Ena ekipa je bila res, res lačna uspeha, druga pa je preveč komplicirala.

John Stevens, trener Los Angelesa
Hokejisti Minnesote so po izvajanju kazenskih strelov premagali Calgary z 2:1. Mož odločitve je bil Mikael Granlund. Foto: Reuters
Hokejisti Tampa Bayja, trenutno najboljša ekipa v Ligi NHL, so s 3:0 slavili zmago v St. Louisu. Foto: Reuters
Na tekmi v Columbusu, kjer je prepričljivo zmagal Edmonton, so gledalci videli devet zadetkov. Foto: Reuters

Kalifornijci so po seriji osmih zaporednih zmag prvič klonili po 24. novembru, ko so po podaljšku izgubili v Glendalu proti Arizoni (3:2). Tokrat niso imeli nikakršnih možnosti za zmago, gostitelji so bili preprosto boljši, po dveh tretjinah so vodili že s 4:0, v zadnji tretjini je odjeknila 'petarda'. Častni zadetek za goste je dosegel Torrey Mitchell.

V prvi tretjini so gledalci videli dva zadetka, obakrat je plošček iz svoje mreže pobral Kingsov vratar Jonathan Quick. Ta je moral v 14. minuti priznati premoč Travisu Zajcu, ki je iz bližine zadel po podaji z leve strani. Vodstvo je dobri dve minuti pozneje v igri z igralcem več podvojil Taylor Hall, ki je s strelom iz zapestja premagal Quicka po hitri podaji Jesperja Bratta z desne.

Hall se je med strelce v drugi tretjini vpisal še drugič, potem ko je ukradel plošček Jaku Muzzinu, spretno preigral vratarja in zadel z bekhendom. Na 4:0 je povišal Brian Boyle, nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja pri Kingsih, ki je za Los Angeles med letoma 2007 in 2009 odigral 36 tekem.

Kingsi so edini zadetek na tekmi dosegli v 53. minuti, ko je Mitchell plošček po strelu Aleca Martineza preusmeril za hrbet vratarja Coryja Schneiderja, končni izid je le nekaj sekund pred iztekom rednega dela srečanja v igri z igralcem manj iz protinapada postavil Brian Gibbons. Kljub porazu Los Angeles ostaja na vrhu Pacifiške divizije, z dvema odigranima tekmama več ima tri točke prednosti pred Vegasom, ki je doma po kazenskih strelih klonil pred Carolino.