Brent Burns in Raffi Torres sta odločila tekmo proti Vancouvru. Foto: Reuters
Hokejisti Chicaga
Chicago je bil tokrat precej prepričljivejši. Foto: Reuters

Za Sharkse je le 56 sekund pred koncem rednega dela izenačil Patrick Marleau, v šesti minuti podaljška pa je nato za delirij gostov poskrbel še Raffi Torres. Nekdanji igralec Canucksov je premagal Roberta Luonga po samostojni akciji Brenta Burnsa, ko je ta ukradel plošček v svoji tretjini in po prodoru podal do odkritega Torresa, ki je Vancouvru prizadejal šesti zaporedni domači poraz v končnici. San Jose v nedeljo gosti tretjo tekmo.

Okposo se je pretepal in odločil tekmo
Islandersi so se pri Pittsburghu znašli v zaostanku že za dva gola po atomskem začetku gostiteljev. Že v prvi minuti je zabil Evgenij Malkin, nato pa je v četrti in osmi minuti dva gola dodal še prvi domači superzvezdnik Sidney Crosby, ki se je vrnil po 13 tekmah odsotnosti zaradi poškodbe čeljusti. Islandersi so zadnje tri zadetke dosegli na zelo podoben način, potem ko se je plošček od ograde odbil nazaj pred domači gol. Zmagoviti zadetek je v 53. minuti zabil Kyle Okposo, po ne preveč zanesljivi prvi tekmi (5:0) se je izkazal tudi gostujoči vratar Evgeni Nabokov s 30 obrambami. Okposo je ob zmagovitem zadetku "dvignil" svoje moštvo tudi s pretepom v drugi tretjini z domačim branilcem Mattom Niskanenom.

Precej prepričljivejša kot v prvo je bila najboljša ekipa rednega dela Chicago, ki je tokrat premagal Minnesoto s 5:2 in povedel z 2:0 v zmagah. Patrick Sharp in Michael Frolik sta zabila po dvakrat, vratar Corey Crawford je bil s 26 obrambami znova suveren.