Hokejisti Gradca so bili enostavno pretrd oreh za ljubljanski kolektiv, le vprašanje časa je bilo, kdaj bodo prvič zatresli mrežo nasprotnika. To jim je uspelo v 9. minuti, ko je Zintis-Nauris Zusevics plošček v gol poslal ob daljši vratarjevi vratnici.

Že nekaj minut pozneje je vodstvo Gradca podvojil Kurtis McLean. Že na začetku druge tretjine je Olimpija prejela tretji zadetek. Oliver Setzinger, ki se je izkazal s podajo pri prvih dveh zadetkih svoje ekipe, je tokrat izkoristil nepozornost ljubljanskih branilcev in povišal na 3:0.

Do konca tretjine je ljubljanski vratar Jeff Frazee plošček iz svoje mreže pobral še dvakrat. Najprej ga je Kyle Beach presenetil s strelom iz zapestja, nato se je še drugič med strelce vpisal Zusevics. Latvijec, ki je član Gradca od leta 2011, je zadel sekundo pred iztekom druge tretjine.
V zadnji tretjini se rezultat ni več spremenil. Bojan Zajc je v vrata postavil mladega Tilna Spreitzerja, ki se je res izkazal in nanizal 19 obramb. Delo mu je še otežil Žan Luka Srpčič, ki si je v 49. minuti prislužil petminutno kazen, ki pa je domači niso izkoristili.

Do konca drugega dela ostajajo še trije krogi, Ljubljančani bodo dve tekmi igrali doma. V petek v Tivoli prihaja Fehervar, v nedeljo še Beljak, tekmovanje pa bodo sklenili v torek v Znojmu.