Telemach Olimpija - KAC
Olimpija v Tivoliju matirala Kac

Olimpija bi morala prvo letošnjo zimsko klasiko pod milim nebom odigrati že v nedeljo proti madžarski Sapi, a se je pokvaril hladilni sistem. Torek je bil srečnejši za Ljubljančane kot nedeljska tekma, na kateri so Madžari odnesli domov obe točki. Tokrat je domača ekipa z odlično drugo tretjino, najboljšo v letošnji sezoni, poskrbela za deseto zmago v Ligi Ebel.

Po 28 tekmah je zbrala 21 točk, kolikor jih je lani v celotnem rednem delu, torej po 44 tekmah. Olimpija je srečanje končala brez kazni, kar se še ni zgodilo, odkar igra v razširjenem avstrijskem prvenstvu. 2.000 gledalcev je pripravilo najboljše vzdušje v Tivoliju letos, Andy Chiodo pa je drugič v tej sezoni zaklenil vrata. Prvič se je to zgodilo v Innsbrucku 22. novembra (0:3), predtem pa je Olimpija zadnjič mrežo ohranila nedotaknjeno 29. januarja 2013.

Drugi gol ob igralcu več na ledu
Celovčani so hitro prevzeli pobudo in večji del prve tretjine se je igra odvijala pred Chiodovimi vrati. A ljubljanski vratar je vse nevarne strele ubranil, v deseti minuti pa mu je po napaki soigralcev v obrambi pomagala tudi vratnica. Za gostitelje je imel najlepšo priložnost Gregor Koblar v 9. minuti, a iz bližine meril mimo gola.

Ko so Korošci na začetku drugega dela spet pritiskali in je Oliver Seztinger v 22. minuti zgrešil nemogoče, se je zdelo, da je gol gostov le še vprašanje časa. A nato so se prebudili zmaji, začeli oblegati vrata Reneja Swetteta in sad takšne igre je bil gol branilca Igorja Cvetka. Lahko pa bi bilo zadetkov še več, toda Anže Ropret in Aleš Mušič sta v razmiku nekaj sekund zapravila dve lepi priložnosti. Ob številčni prednosti pa sta v tem, kako zapraviti čim lepšo priložnost, sodelovala še Žiga Pešut in Hunter Bishop. A slednji se je oddolžil v naslednjem "power playu" in po lepi akciji celega napada povišal na 2:0. Olimpija je imela zatem še nekaj zrelih priložnosti, ostalo pa je pri 2:0.

Do konca leta še tri domače tekme
V zadnjem delu so bili gostje spet nevarnejši, toda razpoloženi Chiodo in trdna obramba zmajev sta poskrbeli, da se prednost dveh golov ni stopila. Ob koncu pa so s srčno igro (dvoboj so kljub temu končali brez izključitve) pomagali še Chiodu do "shutouta".

V sklopu ledenega festivala pred parlamentom naj bi bila v četrtek tekma državnega prvenstva Telemach Olimpija - Sij Acroni Jesenice. V Ligi Ebel pa si bo ljubljanski klub zdaj prizadeval na Trgu republike pripraviti katero izmed tekem proti Dornbirnu, Bolzanu ali Salzburgu, ki so načrtovane za 23., 28. in 30. december.