Celovčani so dobili tudi drugo medsebojno tekmo v tej sezoni. Na prvi so v Tivoliju slavili s 4:1. Zmaji so klonili tretjič zapored. Po visokem porazu z Linzem (10:0) in neuspehu na Dunaju (2:0) tretjič zapored niso zatresli mreže. Pri Olimpiji sta se na led vrnila Aleš Mušič in Žiga Pešut, še vedno pa je manjkal Andrej Hebar.

V prvi tretjini so gostje prevzeli pobudo in imeli premoč, a je domačo vrsto reševal razpoloženi vratar Oliver Roy. Podobno je bilo tudi v drugi tretjini. V 26. minuti je KAC le povedel. Zadel je Jamie Lundmark. Roy je poskrbel, da zaostanek po 40 minutah ni bil večji. Razmerje v strelih je bilo po dveh tretjinah 11:26.

Olimpija je v zadnjih 20 minutah napadala. Lepo priložnost je ob igralcu več na ledu zapravil Gal Koren, po celovškem protinapadu pa se je znova izkazal Roy. Dvakrat je streljal Anže Ropret, a je bil obakrat na mestu Pekka Tuokkola, ki je zaustavil vseh 23 poskusov Ljubljančanov. V zadnji minuti so domači seveda poskusili še brez vratarja, Roland Kaspitz, pred desetimi dnevi junak tekme proti Dornbirnu, ko je poskrbel za popoln preobrat z goloma ob koncu rednega dela in v podaljšku, je imel 15 sekund pred koncem morda najlepšo priložnost, a je ostalo pri minimalnem porazu.