Washington Capitalsi so dobili uvodno polfinalno tekmo proti Pittsburghu. Foto: Reuters

V rednem delu sezone si poskušaš priboriti čim boljši položaj za končnico. Ko si enkrat tam, šteje vse in vesel sem, da sem danes ustvaril razliko.

T. J. Oshie
T. J. Oshie
Takole je Oshie v podaljšku zadel za zmago svoje ekipe. Foto: Reuters

Capitalsi so prvi zatresli mrežo. Edini zadetek v prvi tretjini je dosegel Andre Burakovsky po uspešno izvedenem protinapadu. Jason Chimera je sprožil z razdalje, Matt Murray je strel ubranil, odbiti plošček pa je za hrbet vratarja pospravil Burakovsky. Sledil je preobrat gostujoče ekipe, ki je v razmiku slabe minute v drugi tretjini zadela dvakrat.

Najprej je izid poravnal Ben Lovejoy, ki je z lepo potezo izigral domačo obrambo in iz bližine premagal Bradena Holtbyja. Kmalu zatem se je med strelce vpisal še Jevgenij Malkin, ki je z bekhendom neubranljivo plošček od okvira gola poslal v mrežo. Še pred koncem tretjine je izid poravnal Oshie. Izkoristil je napako v obrambi, oddrsal proti golu po desni strani in hladnokrvno zaključil za 2:2.

29-letni napadalec je svojo ekipo v zadnji tretjini popeljal v novo vodstvo. Sprejel je Ovečkinovo podajo pred gol in iz bližine zadel ob bližnji vratnici. Toda vodstvo gostiteljev je trajalo le dobrih pet minut, za podaljšek je zadel Nick Bonino, potem ko je vnovčil dobro podajo Carla Hagelina izza gola in s strelom iz zapestja izenačil na 3:3.

V podaljšku so se Capitalsi le izvlekli, rešil pa jih je s še tretjim golom na tekmi Oshie. Zaobšel je vrata gostujoče ekipe in izza gola plošček zbezal mimo Murrayja v mrežo za uvodno zmago v seriji. "V preteklosti jaz in moja ekipa nisva imela najboljše statistike v končnici," je po tekmi dejal Oshie in sklenil: "Ko si enkrat tam, šteje vse in vesel sem, da sem danes ustvaril razliko."