Joe Pavelski se je takole veselil svojega zadetka, njegova ekipa pa je še drugič v seriji premagala Nashville. Foto: Reuters
David Backes
David Backes je v 71. minuti tekme izkoristil power play in zadel za veliko zmago St. Louisa v Dallasu, s katero so gostje serijo izenačili na 1:1. Foto: Reuters

Gledalci so morali na prvi zadetek nekoliko počakati, padel je šele ob koncu druge tretjine, dosegel ga je Logan Couture ob igri z igralcem več. Joe Pavelski je sprožil z modre črte, vratar Pekka Rinne je strel ubranil, odbiti plošček pa je v prazno mrežo pospravil Couture.

Gostom je izid vendarle uspelo poravnati. Ob izteku 53. minute se je med strelce vpisal Mattias Ekholm. Ta po podaji Colina Wilsona sprva ploščka ni najbolje sprejel, nato pa je s strelom iz zapestja matiral vratarja Martina Jonesa. Veselje Nashvilla ni trajalo dolgo.

V 58. minuti je vodstvo gostiteljev znova vzpostavil Pavelski. Po Nietovem strelu z leve strani se je plošček odbil do odličnega kapetana Sharksov, ki je hladnokrvno zaključil za 2:1. V zadnjih 56 sekundah srečanja sta padla še dva zadetka - po eden na vsaki strani.

Najprej je vodstvo San Joseja na +2 povišal Joe Thornton, ki je, potem ko so Predatorsi stavili na vse ali nič, zadel prazno mrežo, štiri sekunde pred koncem je poraz gostov ublažil Ryan Johansen, ki je po seriji strelov na Jonesova vrata plošček iz bližine vendarle zbezal v mrežo.