Bobby Ryan je dosegel peti zadetek na tekmi. Foto: Reuters
Rusija - Češka
Na obračunu med Rusijo in Češko so nekajkrat zapele tudi pesti. Foto: Reuters
Dacjuk, Ovečkin, Kovalčuk
Rusija je na prvenstvo pripeljala eno najmočnejših zasedb, ki jo bo v sredo verjetno okrepil še superzvezdnik Washingtona Aleksander Ovečkin (na sliki v družbi Ilije Kovalčuka in Pavla Dacjuka). Foto: EPA

Levi so ob porazu s Kanado dobro začeli tekmo, proti ZDA pa so bili že na začetku izjemno neprepričljivi in Američanom je v 17. minuti uspelo kronati pobudo. Izključena sta bila pri ZDA Kyle Palmieri, pri Finski kapetan Mikko Koivu, Max Pacioretty pa je načel mrežo Karija Lehtonena.

Lehtonen tekmo končal poškodovan
Tudi v drugi tretjini so imeli Američani vse niti igre v svojih rokah. V 36. minuti je Cam Atkinson pred vrati našel Palmierija, ki je povišal na 2:0, dve minuti pozneje pa je Justin Faulk ob igralcu več na ledu še povišal prednost. Na začetku zadnje tretjine so gostitelji prvenstva sicer pritisnili, a je Chris Butler v 43. minuti zadel za 4:0 in tako rekoč razblinil dvome o zmagovalcu.

Piko na i je nekaj manj kot dve minuti pozneje izjemni predstavi ZDA postavil Bobby Ryan. Finska je pred koncem srečanja zamenjala še vratarja. Namesto Lehtonena, ki se je poškodoval, je vstopil Petri Vehanen. Jimmyju Howardu je do konca tekme uspelo ob 18 strelih ohraniti mrežo nedotaknjeno.

Ruska obramba za Čehe neprebojna
Rusija je še enkrat več dokazala, da je na prvenstvo prišla izjemno pripravljena. Odlično je začela obračun s Češko. Aleksander Perežogin je že po vsega 24 sekundah zatresel češko mrežo, drugi zadetek pa je 44 sekund po začetku zadnje tretjine dosegel Jevgenij Malkin, ki je na prvenstvu zadel že sedemkrat.

Rusi so znova odlično igrali v obrambi, na čelu katere je bil tokrat vratar Konstantin Barulin. Čehi so si sicer priigrali precej nevarnih priložnosti, a je Barulinu uspelo zadržati mrežo nedotaknjeno. Tekma je bila precej nervozna, hokejisti so si kar nekajkrat skočili v lase. "Odigrali smo zares dobro tekmo. Tisti prvi gol, ki smo ga dosegli na samem začetku, nam je bil v veliko pomoč," je po tekmi povedal eden največjih hokejskih zvezdnikov Pavel Dacjuk. Rusija tako kot edina reprezentanca na prvenstvu ostaja še neporažena.

V četrtfinalu Rusija tudi z Ovečkinom?
Ruska reprezentanca medtem že ureja vse potrebne dokumente za prihod Aleksandra Ovečkina in Aleksandra Semina v izbrano vrsto. "Zbornaji komandi" naj bi se napadalca Washington Capitalsov, ki so v sedmi tekmi konferenčnega polfinala klonili pred New York Rangersi, pridružila v sredo, dan pred začetkom četrtfinala.

SKUPINA A, 6. krog:
FINSKA - ZDA
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Pacioretty 17., Palmieri 36., Faulk 38., Butler 43., Ryan 45.

ŠVICA - SLOVAŠKA
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Tatar 19.

KAZAHSTAN - KANADA
0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
Phaneuf 16., 46., Perry 33., Burrows 38., Kane 43., Tavares 44., Purcell 44., Nugent 57.

4:12 (0:3, 1:6, 3:3)
Reimer 39., Krüger 42., Kink 47., Fischer 58.; Thoresen 1., 2., 33., Roymark 6., Spets 24., Kaunismaki 25., Holos 28., Skroder 34., 41., Trygg 35., 53., Hansen 44.

ITALIJA - ŠVEDSKA
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Kruger 6., Kronwall 20., Karlsson 26., Landeskog 42.

RUSIJA 6 6 0 0 0 +15 18 ŠVEDSKA 6 5 0 0 1 +10 15 ČEŠKA 6 3 1 0 2 +6 11 NORVEŠKA 6 3 0 1 2 +10 10 ------------------------------------ LATVIJA 5 2 0 0 3 -2 6 NEMČIJA 6 2 0 0 4 -10 6 ITALIJA 6 0 1 0 5 -21 2 DANSKA 5 0 0 1 4 -8 1