Pittsburgh zanesljivo koraka proti finalu. Foto: EPA
Peta tekma bo v petek v Pittsburghu. Foto: Reuters

Pingivini so po prvi tretjini zaostajali z 1:2, nato pa prešli v vodstvo z dvema zadetkoma v razmiku 40 sekund v drugih 20 minutah. V 42. minuti je na 42 povišal James Neal, vse pa je bilo odločeno v dobri minuti in pol sredi zadnjega dela igre, ko so zadeli Pascal Dupuis, Sidney Crosby in Jarome Iginla.

Vancouver Canucksi so po izpadu v prvem krogu končnice odpustili glavnega trenerja Alaina Vigneaulta in oba njegova pomočnika, Ricka Bownessa in Newella Browna.

Vse bolj je na dlani, da se bosta v finalu Vzhoda srečala Pittsburgh in Boston, ki v seriji proti New York Rangersom vodi s 3:0.

Toda Kanadčani se ne predajajo. "Vem, kaj bomo naredili. Šli bomo na led in odigrali hudičevo dobro tekmo. Nikoli ne odnehamo in tudi zdaj ne bomo. Vem, da so nas vsi odpisali, toda predaje ni," je borbeni duh pred petkovo tekmo v Pittsburghu dvignil napadalec Ottawe Daniel Alfredsson.

Ottawa je povedla v 3. minuti, ko je ob igralcu manj zadel Milan Michalek. V 15. minuti je izenačil Neal, minuto in pol pozneje pa je za domače navdušenje poskrbel Kyle Turris. Takoj na začetku druge tretjine je izenačil Chris Kunitz, šokiranost gostiteljev pa je 40 sekund pozneje izkoristil še Iginla.