Jarome Iginla je sicer ikona Calgaryja, za katerega je preigral kar 16 sezon, po epizodi v Bostonu pa zadnje leto in pol igra za Colorado. Jubilejni 600. gol v Ligi NHL je dosegel proti moštvu Darryla Sutterja, ki zaradi dolgoletnega prijateljstva v šali Iginlo imenuje za svojega četrtega sina. Foto: AP
Anže Kopitar
Anže Kopitar je s točkovnim nizom na šestih tekmah izenačil karierni dosežek. Priložnost, da še na sedmi tekmi prispeva vsaj točko in popravi osebni rekord, bo imel v četrtek proti Torontu. Foto: Reuters

Vratar Semjon Varlamov je bil težko rešljiva uganka za Kralje, 27-letni Rus je ubranil 30 strelov kraljev, tudi šest strelov v okvir vrat Anžeta Kopitarja, ki je tako ostal brez zadetka na zadnjih petih tekmah. Zato pa je AK11 sodeloval pri izenačujočem golu v 32. minuti, ko si je ob igralcu več izmenjal dvojno podajo s Tylerjem Toffolijem, ki je zabil že 19. gol v sezoni.

Kopitar znova prejel plošček v obraz
28-letni Hrušičan je tako še na šesti tekmi zapored prispeval vsaj eno točko, v tem nizu je dodal gol in kar 9 podaj, hkrati pa je bila to Kopitarjeva 20. podaja v sezoni in skupno 30 točka po 39 odigranih tekmah. Po drugem zadetku Colorada na tekmi je Kopitar dobil visok plošček v obraz, posredovati je moralo zdravniško osebje, a se je žilavi Gorenjec vrnil na klop in v igro.

Štiri točke Barrieja, a šov pripadel Iginli
V Denverju je bilo sicer vse v znamenju posebnega mejnika. 38-letni veteran Jarome Iginla je z golom v 54. minuti za 4:1, plošček se je odbil od drsalke branilca kraljev Jaka Muzzina, postal komaj 19. igralec v ligi NHL, ki je zbral 600 golov. Pravi junak tekme je
bil sicer branilec Tyson Barrie, ki je zabil prva dva gola za Plaz, nato pa še sodeloval s podajama pri zadnjih dveh. LAK je kar tri gole prejel ob izključitvah, v vratih pa namesto prve zvezde lige preteklega tedna Jonathana Quicka branil Jhonas Enroth.