Tekma se je začela z veliko zamudo, saj so se gostje na poti ubadali z zastoji v prometu, kontrolami in zaprtimi predori.

V 9. minuti so Jeseničani povedli. Po hitri akciji Mihe Pesjaka je bil natančen Jaka Ankerst. Sašo Rajsar, ki ima težave s poškodbo kolena, je v 26. minuti povišal na 0:2. Po pol ure igre so imeli železarji prvič na tekmi prednost igralca več, a so naredili veliko napako in Scott Barney je pobegnil v protinapad, ki ga je učinkovito zaključil za 1:2. V 37. minuti je razigrani Rajsar ob napovedani kazni za gostitelje znova priigral Gorenjcem dva zadetka naskoka. Minuto in pol pred koncem druge tretjine je Stefan Wiedmaier ujel priključek.

Osem minut pred koncem so imeli gostitelji "power play", Barney pa je izenačil na 3:3. Končni izid je šest minut pred koncem postavil Philipp Winzig.

Celjani, ki so bili v prvem krogu prosti, so izgubili proti vodilnemu Feldkirchu z 1:4. Sredi tekme so z zadetkom Toma Hafnerja ob igralcu več izenačili na 1:1, nato pa prejeli dva gola ob koncu tekme in izgubili.