Jeseniški hokejisti se veselijo 10. naslova v samostojni Sloveniji, skupno pa je to že njihova 33. zvezdica, saj so bili v nekdanji državi prvaki 23-krat. Na drugi strani je Olimpija pri številki 27 (13 + 14). Pred drugo svetovno vojno je bila dvakrat prvak (1939, 1940) še ljubljanska Ilirija. Foto: www.alesfevzer.com
Jeseničani novi hokejski prvaki

To je prvi naslov za železarje po letu 2011. Uvodna tretjina se je končala brez golov, čeprav sta imeli obe ekipi lepe priložnosti, a sta bila vratarja na mestu.

Projektil Manfrede za vodstvo železarjev
Zato pa je že v prvi minuti drugega dela Marjan Manfreda popeljal domače v vodstvo. Manfreda je prejel podajo Saša Rajsarja z leve strani, nato pa s "prve" poslal plošček v levi zgornji kot vrat Miike Wiikmana.

Sefič stresel vratnico
Sledil je pritisk Olimpije, a se je izkazal Alexis Ahlqvist. Malo pozneje pa na drugi strani protinapad Jesenic, v katerem je veselje Davidu Sefiču preprečila vratnica. V nadaljevanju so bili nevarnejši železarji, tako da je manjkal le še drugi zadetek.

Olimpija izkoristila prednost 5 na 3
Nato pa sta bila v zadnji minuti naenkrat izključena dva Jeseničana, in sicer Miha Pesjak ter Luka Tošić. Olimpija je prednost izkoristila po manj kot minuti, ko je na drugi vratnici Jure Sotlar poslal plošček za hrbet Ahlqvista.

Brus preusmeril plošček za 2:1
V zadnjem delu sta moštvi napadali za odločilni zadetek. Dočakali so ga Jeseničani, potem ko je v 49. minuti ob prednosti igralca več Damir Ejup sprožil z modre črte, pred vrati pa je smer ploščku spremenil Miha Brus in ga poslal za hrbet Wiikmana. Sledil je silovit pritisk Olimpije, ki pa ni obrodil sadov. Slavje pred več kot 3.000 navijači v Podmežakli se je lahko začelo.

Miha Brus, hokejist Sija Acronija Jesenic: "V napadu je treba izkoristiti, kar se da, in mislim, da smo zasluženo pripeljali sezono do naslova prvaka. Ta naslov je samo pika na i celotni sezoni. Mislim, da sta ekipa in vodstvo dobro delala celo sezono. Narejena je bila stopnička, drugo leto pa gremo še naprej. Celo kariero sem že na Jesenicah. To je nekaj najlepšega, sploh se me še ni dotaknilo ..."

Jure Sotlar, hokejist Telemacha Olimpije: "Mi smo prišli do 1:1 ob koncu druge tretjine, imeli smo še 'power-play', na žalost nismo zadeli. Oni so nekoliko po sreči zadeli, mi potem ne več. V športu si je treba srečo zaslužiti, mi je danes očitno nismo imeli. Res je, da smo samo na eni tekmi dosegli tri gole in takrat zmagali, danes smo zadeli samo enkrat in enostavno smo bili premalo zbrani."