Aljaž Uduč

Železarjem je uspel sanjski štart. V 2. minuti je zadel Markus Piispanen, Luka Kalan pa je v 4. minuti unovčil prednost igralca več. Gostje so nato prevzeli pobudo in imeli več strelov, a vratar Clarke Saunders v prvem delu ni klonil.

Salzburg se je približal na začetku druge tretjine, ko je Samuel Witting unovčil prednost igralca več, potem pa so imeli gostje še več priložnosti za izenačenje (streli na vrata v drugi tretjini 6:22), a je ostalo pri tesnem jeseniškem vodstvu. Tega so domači oplemenitili na začetku zadnjega dela, Erik Svetina je bil natančen v 42. minuti. Končni izid v Podmežakli je postavil Julian Klöckl v 49. minuti.

Jeseničani imajo po treh odigranih tekmah sedem točk, danes so drugo zmago dosegli proti zadnjeuvrščenim mladim članom Salzburga, ki ostajajo še brez točke v Alpski ligi.
Zmaji kaznovali preveč kazni pri Gardeni
Ljubljanski hokejisti so po skromnem začetku, ko so brez doseženega gola izgubili uvodni tekmi, našli pravi ritem. Ta teden so dosegli drugo zmago v nizu, tokrat prvič v sezoni brez prejetega zadetka, potem ko so se v Val Gardeni strelsko izkazali.

V 8. minuti je Maks Selan izkoristil prednost igralca več. Odločila je druga tretjina. V njej so gostje najprej izkoristili prednost dveh igralcev več, ko je bil natančen Miha Zajc. Matic Kralj je povišal na 0:3, Selan pa je znova kaznoval nedisciplino pri Gardeni. Samuel Moroder je dobil dve minuti kazni zaradi naleta, nato pa je še Kalvin Sagert izbil plošček z ledu in dobil dve minuti kazni zaradi zavlačevanja igre.

Končni izid je postavil Aljaž Uduč v 46. minuti. Vratar Robert Kristan je ustavil vseh 33 poskusov domačih.