Prvo tretjino so hokejisti Edmontona dobili s 5:0. Foto: Reuters
Nashville prvič v finalu Zahoda

HL. Prvi se je v finale po zmagi nad St. Louisom uvrstil Nashville.

Oilersi so po siloviti prvi tretjini, v kateri so zabili pet golov, premagali Anaheim kar s 7:1. Junak tekme je bil Leon Draisaitl, ki je dosegel tri gole in prispeval še dve podaji.
Odločilna tekma bo v noči na četrtek v Anaheimu. Racmani so izgubili sedmo tekmo pred svojimi navijači v zadnjih štirih letih končnice, čeprav so vsakič vodili s 3:2 v zmagah. Oilersi so v tej seriji v Anaheimu dvakrat slavili in izgubili peto tekmo po dvojnem podaljšku.

Nashville se je v konferenčni finale uvrstil prvič v klubski zgodovini, potem ko je pred svojimi navijači s 3:1 ugnal St. Louis in dobil serijo s 4:2. Predatorji so v svoji dvorani v končnici dobili že deveto tekmo zapored. Po izenačenih 40 minutah je v 44. minuti zadel Ryan Johanson, končni izid pa je minuto pred koncem postavil Calle Jarnkrok.