Za Slovenijo so gole proti Avstriji prispevali prav vsi štirje napadi, in to po vrstnem redu 3., 4., 2., in na koncu še 1. Foto: www.alesfevzer.com
Marcelo Rodman - Marco Richter (Slovenija - Avstrija)
Slovenija in Avstrija sta zagrizena tekmeca, ki pa imata enak cilj - obstanek v elitni diviziji svetovnega hokeja. Foto: www.alesfevzer.com
Robert Kristan in Luka Vidmar (Slovenija)
Vratarja Robert Kristan in Gašper Krošelj sta si vnovič razdelila tekmo na pol, pri čemer je izkušeni "Lix" branil prvo polovico tekme. Foto: www.alesfevzer.com
Anže Kuralt med Avstrijci
Avstrija sicer še zdaleč ni nastopila v popolni postavi, saj je samo iz vrst finalistov lige Ebel vpoklicala 14 hokejistov, ob tem pa se bo "orlom" pridružil tudi njihov NHL-ovec Michael Raffl (Philadelphia Flyers). Foto: www.alesfevzer.com
Jan Muršak (Slovenija)
Jan Muršak se bo po prihodu Anžeta Kopitarja preselil na njegovo desno krilo, s čimer bosta najboljša slovenska hokejista tvorila udarno navezo "risov". Foto: www.alesfevzer.com
Risi v Tivoliju opravili z Avstrijci

Slovenija je na zadnjih sedmih hokejskih obračunih še šestič premagala Avstrijo in gre po petih pripravljalnih tekmah s popolnim izkupičkom v zaključni del treningov za majsko svetovno prvenstvo elitne divizije na Češkem.

Kuralt, Leber in Hočevar končali s pripravami
Po tekmi je selektor Matjaž Kopitar sporočil, da se od priprav reprezentance poslavljata napadalca Anže Kuralt in Rok Leber ter vratar Andrej Hočevar. V torek se risom pridružita vratar Luka Gračnar in edini slovenski NHL-ovec Anže Kopitar, ki bo zasedel mesto centra, s čimer se bo Jan Muršak preselil na njegovo desno krilo.

Swette in okvir vrat junaka 1. tretjine

V prvih 20 minutah so Slovenci povsem prevladovali, a je Rene Swette reševal Avstrijce, da je kljub razmerju strelov v okvir vrat 15:3 v Tivoliju ni bilo golov. Dvakrat je Swettetu na pomoč priskočil tudi okvir vrat, najprej je vratnico zadel Žiga Pance, nato pa Rok Tičar še prečko.

Po zaostanku trije goli v štirih minutah
Kljub podrejenosti je Avstrija dosegla prvi gol na tekmi. Mario Huber je iz idealnega položaja med krogoma matiral Roberta Kristana. Slovenija ni spreminjala sistema, kar je vendarle prineslo sadove in tudi hiter preobrat. V vsega 42 sekundah sta zadela Žiga Pance in Ken Ograjenšek. Prvi je v drugem poskusu poslal plošček mimo ležečega Swetteta, drugi je potrpežljivo čakal s strelom in prevaral nasprotno obrambo.

Na polovici tekme so Slovenci izkoristili drugi power-play na tekmi, ki ga je 8 sekund pred iztekom po podaji Jana Urbasa izkoristil Jan Muršak. Po kazni Žige Jegliča, ki je z visoko palico do krvi načel Avstrijca Manuela Ganahla, so severni sosedje prišli do 4-minutne številčne premoči, ki jo je z natančnim udarcem z modre črte za znižanje na 2:3 kronal branilec Daniel Mitterdorfer.

V zadnji tretjini so varovanci Matjaža Kopitarja popustili in vajeti igre so prevzeli severni sosedje, ki so v 53. minuti prišli do izenačenja. Mario Altmann je sprožil z razdalje, Gašper Krošelj je samo na kratko odbil in Daniel Woger je odbitek spremenil v 3:3. Risi so odgovorili s pritiskom, ki je prinesel izključitev Briana Leblerja. Udarni napad JTS je pletel in iskal idealen strel, v trenutku izteka "power-playja" pa je udaril Robert Sabolič in tekma je bila odločena.

Pet tekem in pet zmag, prihaja še AK11
Slovenija je dobila vse dosedanje pripravljalne tekme za Ostravo, a nedeljska je bila najtesnejša in to kljub razmerju strelov v okvir vrat 33:17 za gostitelje dvoboja v Tivoliju.

Za še večjo samozavest in dvig ciljev na Češkem je poskrbela uradna potrditev, da se bo reprezentanci že v prihodnjih dneh pridružil prvi slovenski superzvezdnik Anže Kopitar, ki bo sicer pred prvenstvom odigral le zadnjo pripravljalno tekmo z Nemčijo v Berlinu čez 10 dni.