Matt Murray je imel nekaj izjemnih obramb in je bil med junaki četrte tekme finala Vzhodne konference. Foto: Reuters

Kapetan Sidney Crosby se je izkazal z golom in podajo, vratar Matt Murray, ki je med vratnicama zamenjal Marc-Andreja Fleuryja (Murray je branil prvič v letošnji končnici), pa je zbral 22 obramb, od tega devet v zadnji tretjini, ko je Ottawa močno pritisnila. Zadnjih 35 sekund je imela na ledu igralca več, vendar ni izsilila podaljška.

"Ni bilo enostavno, a treba je pač vskočiti in se prepustiti tekmi. Mislim, da sem opravil dobro delo, soigralci pa so bili neverjetni. Zelo smo potrebovali to zmago," je komentiral Murray.

Za branilce naslova, ki so sredi druge tretjine povedli s 3:0, pa sta poleg Crosbyja zadela še Brian Dumoulin in Olli Maatta.

Pri gostiteljih sta se med strelce vpisala Clarke MacArthur in Tom Pyatt, vratar Craig Anderson je ubranil 32 strelov.