Rusi so domači SP začeli izredno neprepričljivo: s Češko so izgubili brez doseženega gola, Kazahstan so odpravili samo za dva gola, in to v zadnji tretjini. Foto: Reuters
Patrik Laine
Patrik Laine je dvakrat zatresel mrežo Nemčije. Foto: EPA

Tekma dveh sosednjih držav, pri čemer pa Rusija velja za velesilo, gostje pa za enega izmed "dvigal", enakovrednega Sloveniji, je bila kar štirikrat izenačena. Sredi 1. tretjine so Kazahi po zaslugi Romana Starčenka celo povedli z 2:1, a je prednost zdržala vsega 19 sekund.

Belov in Ljubimov za obvezno zmago
A zbornaja komanda se je nato še dolgo mučila, preden je branilec Anton Belov z drugim golom v 44. minuti prelomil srečanje. Čez štiri minute je Belov še podal za drugi gol Romana Ljubimova in Kazahstan je bil končno premagan, Rusija pa je osvojila prve tri točke domačega turnirja, ki ga je v petek začela s porazom proti Češki (0:3).
Norvežani ugnali Švicarje po podaljšku
Švicarji so še drugič ostali poraženi po dodatnem delu igre, tokrat so jih ugnali Norvežani, za končnih 4:3 je v 64. minuti ob igralcu več poskrbel Andreas Martinsen. V skandinavskem obračunu favorizirani Švedi niso imeli težav z Danci (5:2). Češka in Švedska vodita v skupini A s po petimi točkami, Danska in Rusija imata po tri.

Madžari po 1. tretjini držali 1:2
Sočasno v Sankt Peterburgu Kanada ni imela težav z Madžarsko. Vzhodni sosedje so sicer ob izteku 1. tretjine prek Istvana Bartalisa znižali na 1:2, a upanje na senzacijo je zdržalo le do sredine tekme. Kanadčani so takrat eksplodirali in v petih minutah štirikrat matirali Zoltana Hetenyja, skupno pa je za 7:1 zadelo sedem različnih igralcev iz domovine hokeja.

Kanadčanom so se na vrhu s šestimi točkami po dveh krogih pridružili Finci, ki pričakovano niso imeli veliko dela z Nemčijo (5:1). Levi so že v 38. minuti povedli s 4:0. Dva gola in podajo je prispeval Patrik Laine. Šest točk so v prvih dveh krogih vknjižili še Slovaki, ki so s 5:1 zanesljivo ugnali Francijo.