Matthias Trattnig je potrdil zmago Salzburga, ki je dobil drugo tekmo zapored in bo imel v nedeljo ne le prednost domačega igrišča, ampak tudi psihološko prednost. Foto: MMC RTV SLO

Rdeči biki so v 13. minuti povedli z 2:0, toda Bolzano je še pred polovico druge tretjine izenačil. Vrnil se je tudi po zaostanku s 3:2. Odločilen zadetek za vodstvo Salzburga s 4:3 je dosegel 24-letni ameriški napadalec Garrett Roe v 56. minuti. Matthias Trattnig je z golom v prazno mrežo 22 sekund pred koncem potrdil zmago.

Luka Gračnar ni dobil priložnosti, saj je bil v vratih Salzburga Bernd Brückler, ki je ubranil 22 strelov.

Odločilna tekma bo v nedeljo. Salzburg bo imel priložnost, da pred domačimi gledalci petič postane prvak Lige Ebel.