Joe Pavelski (levo) v letošnji končnici igra izjemno. Foto: Reuters

Ko enkrat zaigraš tako dobro, želiš to nadaljevati. Prav vsi smo do zdaj odigrali ključno vlogo pri našem uspehu, in to se mora nadaljevati.

Joe Pavelski
Mojstrovina Pavelskega za vodstvo s 4:3. Foto: Reuters

Gostje, ki so v 1. krogu končnice izločili Los Angeles Kingse Anžeta Kopitarja, so po prvi tretjini sicer zaostajali, a so se nato v drugi tretjini vrnili, v zadnji pa na krilih odličnega kapetana Joeja Pavelskega tekmo dobili. Zadnja zadetka so dosegli v 60. minuti.

"Ko enkrat zaigraš tako dobro, želiš to nadaljevati. Prav vsi smo do zdaj odigrali ključno vlogo pri tem uspehu, in to se mora nadaljevati," je po tekmi dejal Pavelski, ki je v letošnji končnici zadel že 12 golov in ima z 9 podajami že 21 točk.

Mojstrovina Pavelskega odločila tekmo
Pavelski je ob koncu druge tretjine izid najprej poravnal na 3:3, potem ko je v igri z igralcem več po podaji Joeja Thorntona izza gola s strelom iz zapestja hladnokrvno zaključil mimo lovilke Jaka Allena, nato pa je na začetku zadnje tretjine dosegel še odločilni zadetek. Zgolj 16 sekund je potreboval po odmoru, da je Allena premagal še drugič. Z modre črte je z desne strani sprožil Brent Burns, 31-letni Pavelski pa je s palico v zraku plošček mojstrsko preusmeril v mrežo. St. Louis je do konca tretjine poskušal izenačiti in izsiliti podaljšek, a je Martin Jones ubranil vse strele. Na koncu so šli na vse ali nič in dobili - nič. Chris Tierney je 55 sekund pred koncem pridrsal izza gola in zadel prazno mrežo, visoko zmago Kalifornijcev je kmalu zatem z novim strelom v prazno mrežo potrdil Joel Ward.