San Jose je prvak Zahodne konference Lige NHL. Foto: Reuters

Briana Elliotta je v 4. minuti načel Joe Pavelski, nato pa je v drugi in na začetku zadnje tretjine zadel Joel Ward. Tekma je bila praktično odločena v 49. minuti, ko je na 4:0 povišal Joonas Donskoi. Rahlo upanje je St. Louisu povrnil Vladimir Tarasenko, ki je premagal Martina Jonesa v 52. in 57. minuti, a je za preobrat zmanjkalo časa. V prazno mrežo je 20 sekund pred koncem plošček pospravil Logan Couture.

"Neverjetno, predvsem, ker nam je uspelo pred domačimi navijači. 25 let so čakali na to. Sladka zmaga," je bil vzhičen Joe Thornton, podajalec pri prvem golu Sharksov.

San Joseju se je uspelo v veliki finale prebiti v četrtem poskusu. Doslej je v konferenčnih finalih zbral le tri zmage. Sharksi so igrali v končnici v 16 od zadnjih 18 sezon in so od sezone 2003/2004 drugo najuspešnejše moštvo po številu zmag v Ligi NHL.

Veliki finale se bo začel v noči na torek. San Jose se bo pomeril z zmagovalcem odločilne sedme tekme med Pittsburghom in Tampo, ki bo ponoči.