Češki hokejisti so se znesli nad Norvežani. Foto: Reuters
Christian Ehrhoff
Takole je Christian Ehrhoff zadel za zmago Nemčije. Foto: Reuters
Antti Pihlstrom
Antti Pihlstrom je v četrti minuti podaljška Finski priboril zmago nad Latvijo. Finci so predtekmovanje v svoji skupini končali na prvem mestu. Foto: Reuters
Švedski hokejisti
Švedski hokejisti so se po prvi tretjini obračuna z Danci znašli v zaostanku, a so nato v nadaljevanju srečanja izid spreobrnili sebi v korist. Foto: Reuters

Čehi, ki sicer letos ne blestijo, so bili tokrat razred zase, ničesar niso prepustili naključju. Že v 2. minuti so izkoristili prednost igre z igralcem več, potem ko je mala kazen doletela Kena Andreja Olimba. V polno je po podaji Tomaša Plekaneca zadel Tomaš Fleischmann. Ta je pet minut pozneje podvojil vodstvo svoje ekipe, v prvi tretjini se je med strelce vpisal še Jiri Tlusty.

V nadaljevanju so šestkratni svetovni prvaki norveško mrežo zatresli še štirikrat - po dvakrat v vsaki tretjini. V 2. tretjini je bil glavni krivec za češka gola nerazpoloženi vratar Lars Volden, ki je peti zadetek prejel manj kot sekundo pred koncem druge tretjine. V zadnji tretjini sta Radim Vrbata in Zbynek Irgl v razmiku 21 sekund Češko popeljala do veličastne sedmice. Čehi se bodo v četrtfinalu srečali s Švicarji.

Nemci v podaljšku strli Francoze
Zmage so se veselili tudi Nemci, ki so šele v podaljšku strli odpor Francozov. Tekmo je na začetku druge minute podaljška odločil Christian Ehrhoff, ki je izkoristil odlično podajo Marcela Goca in plošček v mrežo poslal mimo desne rame nemočnega vratarja Cristobala Hueta. V rednem delu je bil izid 2:2. "Vedeli smo, da nimamo več možnosti za napredovanje v četrtfinale, zato je bilo težko najti motiv za ta obračun. Skozi tekmo smo bili iz minute v minuto boljši, tako kot na celotnem turnirju. Lepo ji bilo zmagati, kajti za nami je soliden turnir," je dejal nemški vratar Rob Zepp, ki je dobil za letošnji SP elitne divizije prednost pred MVP-jem SP-ja leta 2010, Dennisom Endrasom.