Jiri Hudler je ob koncu druge tretjine z zadetkoma poskrbel za izenačenje na 2:2. Foto: Reuters
Švica je sijajno začela letošnje svetovno prvenstvo. Najprej je premagala Švedsko, nato pa (po kazenskih strelih) še Kanado). Foto: EPA
Ville Viitaluoma
Ville Viitaluoma je potrdil zmago Fincev. Foto: EPA

Švicarji so v Stockholmu pred polovico tekme vodili z 2:0, toda ob koncu druge tretjine je Jiri Hudler izenačil izid in napovedal zanimiv finiš tekme z visokim ritmom. V zadnji tretjini je bila spet boljša Švica. V 54. minuti je po duhoviti podaji Denisa Hollensteina na 4:2 zvišal Simon Bodenmann. Čehi so na koncu poskušali izenačiti brez vratarja, a so dobili še en zadetek v svojo mrežo.
Lindberg preprečil presenečenje
Švedi so se v večerni tekmi v Stockholmu pošteno namučili z Belorusi (2:1). Gostitelji so v uvodni tretjini igrali slabo (streli 8:12), Konstantin Kolcov je zadel v 18. minuti po podaji Olega Goroška. V 26. minuti je izenačil Oscar Lindberg. Odločilni zadetek je osem minut pred koncem dosegel Fredrik Pettersen. Razmerje v strelih na vrata je bilo 29:21.

Finci ne blestijo, a pridno zbirajo točke
Finska je v Helsinkih premagala Francijo s 3:1. Gostitelji so se v prvi tretjini zelo mučili in prejeli žvižge s tribun dvorane Hartwall. V 35. minuti je Janne Pesonen izkoristil prednost igralca več in z natančnim strelom pod prečko matiral vratarja Fabricea Lhenryja. Le 38 sekund zatem je Juhamatti Aaltonen z bližine povišal na 2:0. Žilavi Francozi so se vrnili v igro v 43. sekundi zadnje tretjine, ko je zadel Pierre Edouard Bellemare. Lhenry se je nato pokodoval in v 48. minuti ga je zamenjal Florian Hardy, ki pa je takoj prejel zadetek. Ville Viitaluoma je postavil končni izid po strelu Ossija Vaanena v 49. minuti. Razmerje v strelih na vrata je bilo 22:22.

Skupina Stockholm:
ŠVICA - ČEŠKA 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Ambuhl 18., Niederreiter 27., Moser 46., Bodenmann 54., Suri 60.; Hudler 34., 40.

ŠVEDSKA - BELORUSIJA 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

DANSKA 2 0 0 0 2 -3 0
SLOVENIJA 2 0 0 0 2 -3 0 ZK-zmaga po kaz. strelih in podaljšku PK-poraz po kaz. strelih in podaljšku

Skupina Helsinki:
NEMČIJA - SLOVAŠKA 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Wolf 5., Kink 44.; Bliznak 34., Zaborsky 46., 53.

FINSKA - FRANCIJA 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Pesonen 35., Aaltonen 36., Vitaluoma 49.; Bellemare 41.

AVSTRIJA 2 0 0 0 2 -4 0
LATVIJA 2 0 0 0 2 -9 0 ZK-zmaga po kaz. strelih in podaljšku PK-poraz po kaz. strelih in podaljšku