Aleksander Ovečkin je odlično izvedel kazenski strel, z bekhendom je matiral Tima Thomasa. Foto: EPA
Belorusi imajo že dve zmagi. Foto: EPA
Joel Ward
Kanadčani so z odlično igro v drugi tretjini ugnali Čehe. Foto: Reuters

Rusi so izjemno motivirani po polomu na olimpijskih igrah v Sočiju. Na uvodnih treh srečanjih so zbrali devet točk in so edina neporažena ekipa.
V 7. minuti je Nikolaj Kuljomin kronal uvodno premoč Rusov. V predzadnji minuti uvodne tretjine je Aleksander Ovečkin mojstrsko izvedel kazenski strel, z bekhendom je matiral veterana Tima Thomasa.
Že v 20. sekundi druge tretjine je Viktor Tihonov povišal na 3:0. Rusi so še v isti minuti naredili napako pred svojimi vrati, kar je izkoristil Justin Abdelkader. Jevgenij Kuznecov, Sergej Plotnikov in Tihonov so do konca drugega dela igre odločili zmagovalca. Po petem prejetem zadetku je Thomasa v vratih zamenjal David Leggio.
V zadnji tretjini so Rusi le še nadzorovali potek srečanja, precej so znižali ritem, Američani pa so bili tudi ob treh "power playih" neučinkoviti.

Švici kaže zelo slabo
Na prvi tekmi skupine B so gostitelji premagali Švico s 4:3. Junak tekme je bil Sergej Kosticin, ki je dvakrat zadel, nato pa z lepo podajo zaposlil soigralca, na pravem mestu je bil v 58. minuti Mihail Grabovski, ki je svoji ekipi priigral lep položaj za preboj v četrtfinale. Lanski finalisti svetovnega prvenstva imajo že tri poraze in se bodo zelo težko prebili v četrtfinale.

Francozi v zadnji tretjini do velikega preobrata

Nič bolje ne gre Slovakom, ki so s 3:5 izgubili proti Franciji. Slovaki so po drugi tretjini vodili že s 3:1, nato pa doživeli pravi polom. V 51. minuti so v razmiku 26 sekund prejeli dva gola, uspešna sta bila Baptiste Amar in Antoine Roussel (oba sta tekmo sicer končala z dvema goloma), Damine Fluery je v 57. minuti zadel za 4:3, končni rezultat pa je 28 sekund pred koncem postavil Roussel, ki je zadel prazen gol.
Kanadčani na vrhu skupine A
Kanada je na večerni tekmi skupine A ugnala Češko s 4:3 in prevzela vodstvo v skupini A. Prvo ime tekme je bil Joel Ward, ki je dosegel gol in podajo, strelsko uspešni so bili še Matt Read, Nathan MacKinnon in Morgan Rielly, vsi so na SP-ju zadeli prvič. Za Češko so zadeli Roman Červenka, Jirži Novotny in Tomaš Hertl.