Luka Gračnar je bil izbran za najboljšega igralca v slovenski reprezentanci. Foto: Reuters

Včeraj enostavno nismo mogli dati gola. Zdaj lahko rečemo, da se takšna tekma ne zgodi vsak dan. Oni so dali dva gola iz odbitkov, nam pa se je odbijalo povsod, samo na palico ne. Posledica tega je bilo današnje mučenje na začetku, na srečo smo potem zadeli. Pozitivno je tudi, da smo mrežo ohranili nedotaknjeno. A že dolgo nisem videl, da gre tekma v takšno smer. Nočem se vtikati v sojenje, čeprav smo se dobro ubranili. Nočem pa tudi jokati in iskati izgovorov, zdaj moramo zmagati še trikrat. Jutri je prost dan in poskusili se bomo pripraviti za nadaljevanje

Matjaž Kopitar
Slovenija lažje diha, toda končni cilj ni dosti bližje. Spodrsljaja si do konca turnirja v Gojangu ne sme več privoščiti. Foto: HZS

V razmiku ene minute sta v drugi tretjini zadela Jan Urbas in Miha Verlič, v zadnji tretjini pa je po 39 sekundah zadel Aleš Mušič. V prazno mrežo je na koncu plošček poslal Urbas. Igralec tekme je bil vratar Luka Gračnar, ki je ubranil vseh 32 strelov. Uvodni poraz proti Japonski tako malce manj skeli, končni cilj pa ni dosti bližje. Za ponovni preboj v elitno skupino morajo risi zmagati na vseh preostalih tekmah. Najprej v sredo proti Madžarski (začetek ob 5.30).

Nervoza in številne izključitve v prvi tretjini
V prvi tretjini, ki se je končala brez zadetkov, so bili slovenski igralci nervozni, privoščili so si preveč izključitev (osem minut), v napadu pa ni bilo pravih idej. Najbližje zadetku je bil Jan Muršak v 17. minuti, a ploščka po podaji Mušiča na slabi ledeni ploskvi ni mogel potisniti v mrežo. Tudi Korejci, gostitelji turnirja, so izpeljali nekaj nevarnih akcij, toda k sreči se Gračnarju ni poznalo, da že več kot en mesec ni odigral nobene tekme.

Zadel tudi četrti napad
V drugi tretjini je bilo še vedno preveč napak v obrambni tretjini, a napad je bil končno učinkovitejši. Jan Urbas je v 26. minuti po akciji Muršaka in Robarja od daleč sprožil močan strel za 1:0. Za drugi gol je manj kot minuto pozneje poskrbel četrti napad. Lepo podajo Roka Leberja je leve strani unovčil Miha Verlič.

Urbasov gol čez celo igrišče
Zadnja tretjina se je začela s samostojno akcijo Aleša Mušiča, ki je z zadetkom za 3:0 odločil zmagovalca. Slabo minuto pred koncem je ob igralcu manj Urbas videl, da so korejska vrata prazna in je plošček prek celega igrišča poslal v mrežo.

Igra še ni na pravi ravni
"Tekma je bila zelo naporna, smo se kar trudili, da smo na koncu strli te Korejce. Mleli smo in mleli, izkazali so se za zelo trdega tekmeca. Malo nam je ponagajala disciplina, na sodnike se ne bom izgovarjal, a moramo igrati veliko bolj disciplinirano, da ostanemo izven kazenske klopi, ker je to lahko usodno. Za celotno ekipo pomeni, da moraš veliko več delati, če moraš igrati 3-5. Super pa je, da nisem prejel gola, to je dobro za samozavest,"
je po tekmi povedal najboljši igralec v slovenski vrsti Luka Gračnar.

Jan Urbas, strelec dveh golov, pa je dodal: "Danes je bilo nekoliko bolje kot včeraj. Lahko smo zadovoljni z zmago, igra pa še vedno ni na pravi ravni, še daleč od tega. Zdaj imamo prost dan, potem moramo strniti vrste in se zamisliti ter v naslednje tri tekme startati z boljšim pristopom in disciplino. Če daš več golov, se dvigne tudi samozavest in upam, da zdaj to ne bo več problem. S sodniki se ne smemo obremenjevati, nič ne bomo spremenili, smo pa dobro odigrali 'penalty-kill' in dali gol z igralcem več."