Rusi z NHL-zvezdnikom Jevgenijem Malkinom so že na začetku tekme napadli na vso moč in po petih minutah vodili z 2:0. Foto: EPA
Anže Kopitar
Anže Kopitar je znižal zaostanek na 3:1. Foto: EPA
Luka Gračnar
Selektor Matjaž Kopitar je v vrata postavil Luko Gračnarja, ki je moral v peti minuti dvakrat po plošček v mrežo. Foto: EPA
Slovaška
Slovaška je drugič na prvenstvu osvojila dve točki. Z 2:1 je v podaljšku ugnala Belorusijo. Oba slovaška gola je dosegel Andrej Meszaroš. Foto: Reuters
Taylor Hall
Kanada je s kar 10:0 nadigrala Nemčijo. Hat-trick je zabil Taylor Hall. Foto: Reuters

Rusi, ki spadajo med glavne favorite prvenstva, so si odločilno prednost priigrali v prvi tretjini, ko so igrali na polno in tretjino dobili s 3:0. V nadaljevanju je bilo več prostora za slovenske napadalce, ki so lažje prišli iz obrambne tretjine. Anže Kopitar je znižal na 3:1, Žiga Pance pa na 4:2. Upe na morebitno senzacijo je pregnal Jevgenij Dadonov, ki je s svojim drugim zadetkom v šesti minuti zadnje tretjine povišal na 5:2. Končni izid je postavil Robert Sabolič.

Odmeve po tekmi z Rusijo lahko preberete tukaj.

Prva tretjina (3:0): V hipu je bilo 2:0
Selektor Matjaž Kopitar je močno premešal peterke in v vrata postavil Luko Gračnarja (skupaj 30 obramb). Rusija se je dvoboja lotila nadvse resno in agresivno igro dvakratno kronala v peti minuti, ko sta v razmiku 36 sekund zadela Ilja Kovaljčuk in Nikolaj Kuljemin. Kapetan Kovaljčuk je dokazal svoje mojstrstvo z natančnim strelom od daleč (Ograjenšek ni uspel blokirati njegovega strela), Kuljemin, ki proti Norveški še ni igral, pa je izkoristil zmedo pred slovenskimi vrati.

Sledilo je še nekaj nevarnih ruskih akcij, priložnost pa je imela tudi Slovenija, vendar prednost igralca več ni prinesla rezultatske spremembe. Svetovni prvaki so tretji gol dosegli dobro minuto pred koncem prve tretjine, ko je ob "power playu" (z leda je moral Kovačević) Artemi Panarin sijajno podal plošček pred gol, kjer je bil natančen Jevgenij Dadonov. Razmerje v strelih je bilo 12:8 za Rusijo, kar pa ne pokaže, kakšno premoč so imeli svetovni prvaki.

V Ostravi ima svojega poročevalca tudi MMC. To je Toni Gruden, ki ga lahko spremljate tudi na Twitterju.

Druga tretjina (1:2): Samozavestna in borbena Slovenija
V drugi tretjini se je Slovenija znebila nervoze in pustila veliko boljši vtis. Zaostanek je uspela znižati v 24. minuti, ko je Anže Kopitar vdrsal v napadalno tretjino in izkoristil podajo Klemna Pretnarja za svoj prvi zadetek na letošnjem SP-ju. Igra je bila enakovrednejša, a so Rusi še vedno znali izkoristiti svoje priložnosti.

V 30. minuti je Panarin izpeljal lepo akcijo in podal Vadimu Šipačjovu, ki je Rusom spet priboril tri gole prednosti. Nov slovenski zadetek je bil delo Žige Panceta. Na levi strani se je odločil za strel od daleč, ki je presenetil ruskega vratarja.

Zadnja tretjina (1:1): Zadel še drugi napad
Risi bi z novim zadetkom lahko še upali na presenečenje, toda Jevgenij Dadonov je v 46. minuti s svojim drugim golom, to je bil vrhunski strel od daleč po tleh, odločil zmagovalca. Rusi so prestavili v nižjo prestavo in nadzorovali položaj, Slovenija pa je uspela doseči še en zadetek. Akcijo drugega napada je po podaji Roka Tičarja uspešno končal napadalec praške Sparte Robert Sabolič. V ponedeljek bo za Slovenijo prost dan, v torek pa jo čaka Slovaška, ki se v Ostravi počuti kot doma.