Danski hokejisti se veselijo izjemno pomembne zmage. Foto: EPA
Ilja Kovalčuk
Ruski kapetan Ilja Kovalčuk je načel belorusko mrežo, v katero je do konca tekme priletelo še šest ploščkov. Foto: Reuters

vetovnem prvenstvu dan počitka, zvečer pa jih je v slabo voljo spravila zmaga Danske nad Norveško s 4:1, po kateri so še bolj oddaljeni od obstanka.

Pred risi sta še dve tekmi, nedeljska proti ZDA in ponedeljkova proti Danski. Varovance Matjaža Kopitarja bi v najmočnejšem razredu svetovnega hokeja obdržale štiri točke, kar pomeni, da potrebujejo vsaj poraz v podaljšku ali po kazenskih strelih proti ZDA in zmago po rednem delu nad Danci.

V Ostravi ima svojega poročevalca tudi MMC. To je Toni Gruden, ki ga lahko spremljate tudi na Twitterju.

V boju za vrh skupine B je Rusija naredila red in Beloruse razbila s 7:0, s tem pa se na vrhu s štirimi zmagami in enim porazom pridružila reprezentanci ZDA. Finska je Slovake strla v zadnji tretjini za zmago 3:0. Finci so tako četrtič zapored svojo mrežo ohranili nedotaknjeno, kar je na hokejskih svetovnih prvenstvih nov rekord, ki ga je predtem Švedska držala kar 58 let.

V Pragi je Kanada pričakovano ostala neporažena, potem ko je Francijo premagala s 4:3. Odločilni zadetek je dobrih deset minut pred koncem z igralcem več dosegel Jordan Eberle. Razmerje v strelih je bilo 43:21 v korist Kanade. V boju za obstanek je Latvija v podaljšku ugnala Avstrijo, ki se bo v ponedeljek reševala na tekmi z Nemčijo. V ponovitvi finala SP-ja iz leta 2013 je Švedska v podaljšku z 2:1 premagala Švico.