Risi so tudi šesto tekmo letošnjega svetovnega prvenstva končali s sklonjenimi glavami. A ta tekma je bila najpomembnejša, saj bi zmaga po rednem delu že pomenila obstanek. Foto: Reuters
David Rodman
David Rodman je tik pred koncem prve tretjine z izjemnim strelom zabil svoj prvi gol na letošnjem svetovnem prvenstvu. Žal je bi to tudi zadnji slovenski gol na tekmi, sledila pa je tretjina, v kateri so Belorusi zabili kar štiri gole. Foto: Reuters
Sabahudin Kovačević
Slovenija bo v ponedeljek ob 20.15 igrala še s Francijo, vendar nima več možnosti, da se reši izpada iz elitne skupine. Foto: Reuters
Leon Draisaitl
Leon Draisaitl se je, potem ko je Edmonton izpadel iz končnice Lige NHL, takoj pridružil nemški reprezentanci in bil v Kölnu med najzaslužnejšimi za zmago nad Italijo s 5:1, po kateri Nemčija ohranja upe za preboj v četrtfinale. Foto: Reuters
Belorusija pahnila Slovence iz elite

Čeprav bo Slovenija v ponedeljek igrala še s Francijo, je že jasno, da bo v predtekmovalni skupini B zadnja in da bo naslednje leto na svetovnem prvenstvu igrala med "drugoligaši". Preveč napak je bilo v obrambi v drugi tretjini, učinkoviti Belorusi pa so to znali izkoristiti. V slovenskih vratih je bil Gašper Krošelj. Končno razmerje v strelih je bilo 30:29 v slovensko korist.

Zadela Jeglič in Rodman

Po prvi tretjini je kazalo, da bo dvoboj napet do konca. Slovenci so sicer zaostajali (v 14. minuti je po napaki Matica Podlipnika natančno meril Aleksander Pavlovič), a so hitro poskrbeli za zasuk. V 17. minuti je ob igralcu več izenačil Žiga Jeglič, ki je po strelu Roberta Saboliča odbiti plošček potisnil v mrežo, 45 sekund pred koncem prve tretjine pa je David Rodman zadrsal prek modre črte in s sijajnim strelom presenetil Kevina Lalanda.

Po odlični prvi tretjini polom v drugi
V drugi tretjini je šlo vse narobe. Že po 29 sekundah je Andrej Kosticin obšel slovenski gol in podal Jevgeniju Koviršinu, ki je bil sam pred Krošljem in mu ni bilo težko zadeti. Sredi druge tretjine je Slovenija izgubila plošček v nevtralni tretjini, kar so Belorusi kaznovali. Krošelj je prvi strel ubranil, nato je pridrsal Pavlovič in z desne strani zadel za belorusko vodstvo 3:2.

Pavlovič igralec tekme
Slovenija ni imela odgovora, vlečnjega konja ni bilo, v drugi tretjini je sprožila le šest strelov na gol, zadnji dve minuti pa je bila povsem izgubljena. V 39. minuti je streljal najboljši igralec tekme Pavlovič, Ilja Šinkevič je s konico palice ploščku spremenil smer gibanja, kar je presenetilo Krošlja, saj mu je šel plošček med nogami. 17 sekund pred koncem druge tretjine je v gneči pred slovenskim golom zadel Andrej Stas.

V zadnji tretjini ni bilo spremembe rezultata. Belorusija je nadzorovala položaj, Slovenija je stresla zgolj prečko.

Belorusi so tako Slovencem za poraz v Minsku (lani jeseni si je Slovenija z zmago nad Belorusijo zagotovila nastop na olimpijskih igrah 2018) vrnili z obrestmi in Slovenijo premagali še petič na tekmah svetovnega prvenstva.

Herzog junak švicarske zmage
Na preostalih sobotnih tekmah izstopa zmaga Švice nad Kanado (3:2). Branilci naslova so po dveh tretjinah vodili z 2:0, a sta Fabrice Herzog in Vincent Praplan izsilila podaljšek, ki ga je po treh minutah in 40 sekundah odločil Herzog. Razmerje v strelih je bilo 45:26 v korist Kanade, ki je doživela prvi poraz na letošnjem prvenstvu.