Lars Haugen je v rednem delu ubranil vseh 32 strelov, po dobri minuti podaljška pa je bil ob poskusu Jana Kovarja nemočen. Foto: Reuters
Kanadčani so slavili tudi na četrti tekmi na tem prvenstvu. Foto: EPA
Rusi v dobri minuti Dancem zabili tri gole

Odločilen zadetek za zmago Češke v Parizu je po 85 sekundah dodatka dosegel član Magnitogorska (Liga KHL) Jan Kovar. Čehi so bili v 60 minutah rednega dela boljši, razmerje v strelih je bilo 31:10. V norveških vratih je blestel Lars Haugen. Češka bo v petek ob 16.15 igrala s Slovenijo, ki je imela danes prost dan.

Gostitelji prvenstva Francozi so se znova izkazali. Potem ko so na kolena spravili svetovne podprvake Fince, so se zdaj dobro upirali tudi proti svetovnim prvakom Kanadčanom, ki so na koncu slavili s 3:2. Francija je v 22. minuti ob igralcu več, ko je bil uspešen Damien Fleury, celo povedla. 49 sekund pred koncem drugega dela je izenačil Claude Giroux, po dobrih dveh minutah zadnje tretjine pa je odločil Marc-Edouard Vlasic.

Ovečkin odpovedal nastop
Na dvoboju predtekmovalne skupine A med Rusijo in Dansko so Rusi v Kölnu vse opravili v minuti in desetih sekundah, ko so v drugi tretjini (v 36. in 37. minuti) Dancem zabili tri zadetke. Strelci so bili Bogdan Kiselevič, Sergej Plotnikov in Nikita Gusev, ki mu je podal igralec tekme Vadim Šipačjov.

Aleksej Ovečkin, ki je v Ligi NHL z Washingtonom v sredo izpadel iz končnice, je sporočil, da se ne bo pridružil Rusiji. "V pogovoru s selektorjem Olegom Znarokom je Ovečkin dejal, da se je sicer pripravljen takoj pridružiti ekipi, vendar je na zadnjih tekmah igral z injekcijami proti bolečinam, zato ekipi ne bi mogel pomagati na način, kot bi si želel," so v izjavi za javnost zapisali v ruski hokejski zvezi. 31-letni Ovečkin se je do zdaj po koncu Lige NHL vedno pridružil ruski reprezentanci, na svetovnih prvenstvih je igral že dvanajstkrat in trikrat osvojil naslov svetovnega prvaka.