Taylor Hall
Taylor Hall je dva ploščka spravil v nemško mrežo. Foto: EPA
Čehi so napolnili mrežo Norveške. Foto: EPA
Rusija do vrha napolnila dansko mrežo

Gostitelji prvenstva so že v 13. minuti, ko je bil uspešen Nikita Zajcev, vodili s 3:0. V 30. minuti so Danci izid z golom Jannika Hansena znižali, Rusi pa so v odgovor do vrha napolnili njihovo mrežo. V le štirih minutah z dvema goloma Sergeja Mozjakina pobegnili na štiri gole prednosti, do konca tretjine pa so dosegli še dva gola. V zadnji tretjini so Rusi, ki bodo od petka naprej lahko računali še na trojico igralcev Washington Capitals, Alekseja Ovečkina, Jevgenija Kuznecova in Dimitrija Orlova, dansko mrežo zatresli trikrat. Dvakrat je bil uspešen tudi Vadim Šipačjov.

V skupini A so visoko slavili tudi Čehi, ki nadaljujejo dobre predstave v Moskvi. S 7:0 so odpravili Norveško. Že v prvi tretjini strli odpor nasprotnikov, saj so kar trikrat zatresli njihovo mrežo, še bolj pa so bili učinkoviti v drugi tretjini, v kateri so dosegli še štiri gole. V zadnji tretjini so se zadovoljili z visokim vodstvom, z dvema goloma se je izkazal Lukaš Kašpar.

V skupini B so Kanadčani Nemčijo odpravili s 5:2. Že v četrti minuti so povedli z 1:0, strelec je bil Taylor Hall, na 2:0 povišal Corey Perry. Vendar se Nemci niso predali, saj jih je Patrick Reimer v 32. minuti vrnil v igro, v 37. pa je Sinan Akdag izid izenačil. V zadnji tretjini so branilci naslova svetovnih prvakov vse dvome o zmagovalcih rešili v sedmih minutah. Dva gola je dal Hall.

Američani so s 4:0 premagali Francoze in ostali v igri za napredovanje v četrtfinale. V prvi tretjini ekipi nista dosegli gola, v drugi pa je reprezentanca ZDA z golom Chrisa Widemana v 34. minuti povedla z 1:0, do konca tretjine sta v polno zadela še Connor Murphy in J. T. Compher. S tem je bil odpor Francozov dokončno strt, končni izid je tako na začetku zadnje tretjine postavil Brady Skjei.