Telemach Olimpija (na fotografiji strelec edinega gola Gal Koren) ima od vseh klubov v Ligi Ebel najmanjši proračun, zato nihče ne pričakuje, da bi se lahko uvrstila v končnico. A prva tekma sezone vendarle vliva upanje, da bo sezona boljša od lanske. Foto: Aleš Fevžer

Edini gol za ljubljansko ekipo je dosegel Gal Koren v 38. minuti. To je bil mojstrski strel pod prečko za znižanje na 2:1. Zmaji so bili blizu vsaj točki, vendar je zmago prvakov iz sezone 2012/13 v 58. minuti potrdil Stefan Geier. Da Olimpija ni bila podrejena, dokazuje razmerje v strelih, ki je bilo 31:26 v korist KAC-a.

KAC, ki je pred to sezono precej spremenil ekipo in meri visoko, je pred več kot 4.000 gledalci povedel že v drugi minuti, ko je po strelu Kima Strömberga odbiti plošček v mrežo vratarja Andyja Chioda (ubranil je 28 strelov) poslal Michael Siklenka. V 10. minuti je bilo (ob številčni prednosti gostiteljev) po protinapadu in zadetku Jean-Francoisa Jacquesa že 2:0.

Olimpija se je kljub porazu predstavila v dobri luči, igrala je disciplinirano in imela kar nekaj priložnosti. Miha Pesjak je v 17. minuti zadel vratnico, Žiga Pešut pa je bil tik pred koncem druge tretjine sam pred Pekko Tuokkolo, ki je njegov strel ubranil. V 42. minuti je bil Hunter Bishop sam pred vratarjem, ki je bil spet zmagovalec.